Internet.onnistus.needus_

MÕMMI AABITS – õppetund: Arvuti ja internet, foorum? Kas nuhtlus või õnnistus? Kas arvuti, internet jms. on halb. kurjast või koguni saatanast? See on teema mis on aastate jooksul läbi käinud aga kordan veidi üle. Veebikeskkonda võime ka võrrelda tavaelus nagu üks kuulutuste tahvel mõne külapoe kõrval või suurmarketi ukse juures. Me võime tehnoloogia arengut enda jaoks tööle panna ja seda ära kasutada õigel mõõdul ja kujul! Mis on üleüldse interneti suhtlus?

Ühes kristlikus foorumis tuli ühest põnevast teemast juttu:

Muide, see foorum siin juba näitab, et oleme jäänud tukkuma. Igaüks istub oma arvutis ja loobime üksteist tühjade sõnadega, selle asemel, et kokku saada ja olla osaduses, üksteist julgustada ja koos palvetada. Korraldatakse küll veel massiüritusi aga lihtne vendade kokkusaamine hakkab ära kaduma. Muidugi pole siine kedagi ega midagi süüdistada. Lihtsalt aeg on selline. Julgustan teid küll võimalikult palju üksteist külastama ja valima kõneaineks rohkem Jumala sõna ja Tema tegusid kui maiseid tühiseid asju. Soome vendadel oli juba 10 aastat tagasi naljaks öelda, et kus kaks või kolm on isekeskis koos, seal on arvuti nende keskel. Kurb nali.

Vennal on õige mure, et usklikud peavad hoidma kokku, käima osaduses jms. Arvutid ja telefon ei asenda seda! Aamen selle peale, käige läbi, olge osaduses, helistage üksteisele jms. Ärge laske leigusel ja tuimusel tulla jms. Kui kokku tulete rääkige Jumala asjadest hommikuni. Ma jagan venna muret ja maailmavaadet PÄRIS KRISTUS elab põlevate ja januste usklike südames ja nende keskel, kui nad räägivad Jumala asju ja Tema Sõna!

Aga selle teise teema juurde. Kui asjad ei ole nii nagu on, siis me ei saa lambist süüdistada INTERNETTI või ARVUTEID. Minule näiteks on arvutid ja ka internet maine töö ja toob leiva mu laule! Miljonite usklike töö on seotud arvutiga. Jah ega see ideaalne ei ole, kükitada plastik korpus ees, mis ei ole tervisele kasulik (ostaks puidukorpusega kui oleks) ekraani kiirguses päevituda, Wifi seadmete kiirgus (kasutage nii vähe kui võimalik, muidu hakkate varsti öösel heleroheliselt kiirgama, pole taskulampi vaja jms).
Ma igatsen väga hobuste ja sellise rahuliku inimkonna aegu, kus elu veevoog ja kell jooksis aeglasemalt ja elu oli 10x rahulikum ja stressivaesem. See aeg tuleb tagasi Jeesus tuleb hobustega tagasi! Selleks et saada 1 sõiduautot toodab tööstus 10 auto mahuga jäätmeid (metalli, plastiku tootmiseks) + jubeda koguse tossu ja keemilisi vedelikke. 1 arvuti tegemiseks läheb ka väga palju vaja, see läheb inimkonnale kallilt maksma, see tegelikult on täiesti Ameerika rantšopidajate keeles „PÜHVLI PASK“ see on isegi leebelt öeldud, kuna hind – haigused – toksiliste ainetest tingitud haigustesse on surnud sadu miljoneid inimesi! See on jamps, me oleme uppumas sodisse, on arvutatud, kui Kagu-Aasias (India, Hiina) oleks igas peres auto, oleks meil 1 aasta pärast KOLLAPS, küte saaks peagi otsa, prügi ulatuks pilvedeni jms.!
Seega olen nõus, et see paljukiidetud  tehnoloogia teeb küll elu mugavamaks, avab uusi võimalusi aga see läheb väga kallilt maksma, planeet on ju ärasolgitud WC tiik! Vaikse ookeanis seilavad inimesed räägivad, et seal iga 2 tunni tagant on näha kas kilekotti või pudelit vms. inimsaasta. Ja seda kusagil kus lähim kallas on u. 3000 km kaugusel. Kui korrutada see 2 tunnine intervall ookeani pindalaga, on ookeanis prügi sellises koguses, et isegi kõige võhiklikum teadlane ei tahaks seda õudusunenäos näha. See on aga teine teema!

See kõlab küll vaimulikult, et selle asemel, et käija kusagil foorumites ja MSN-is lobisemas vms. siis tehke muud. Mina istun näiteks oma arvutis, kuna mu maine ja ka osa jumalariigi tööd on seotud arvutiga. Töö kõrvalt saan kiigata n. kristlikku foorumi aga ka mitmesse mujale KRISTLIKKU kohta. See võtab sekundeid ja minuteid, sama mis korra aknast välja vaadata kuidas tihased pekki nokivad (mul nad kohe nina all, siin kodukontori aka taga). Seega tõmmata parareeli ja mõelda tegelikult asjade üle järele jõuame mõttetuseni – vaata kuhugi mujale? Maailma saitidel käin harva (suhtluskommuunides) kui siis hobi korras välismaistes arvutifoorumites (tööga seotud webmasterite foorumid) ning hobisaitidel foto, loodus, loomad jms. Maailma kommuunides käin üliharva, ausalt kui käin, sis ajalehtede pealkirju sirvimas, kuigi kui aega on siis teen seda tihedalt, kuna mul lehti eriti ei käi (perioodiliselt tka tellin), vaid erialased ajakirjad ja kristliku kraami. Uudiseid eelistan SAT TV pealt vaadata ja kodumaistest piisab õhtuseid uudiseid pole kõrvaga kuulata.

See arvuti nali ei ole üldse nali või õigemini on. Millest jutt? Me peaks olema Jumalale väga tänulikud, et on kristlikud saidid, teenistuste kodulehed, artiklite andmebaasid, ja miks mitte ka kristlikud foorumid. Suurel osal kristlastel (oleneb east ja maj.seisust) on arvutid. Ja mida nendega tehakse, tööd, hobid, ja niisama aja viitmised, kollatakse veebis, maailma saitidel, mängitakse mänge jms hobi – hobi – meelelahutus jms. vaat see vahel häirib. Ja eriti siis kui sellega tegelatkse iga päev ja siis kristluste lehtede külalisraamatutes, foorumites elatakse välja oma väiklust häälega: “miiiiiis seee siiiiin onnnn”, sellise deemoni uhkuse ja spaise alatooniga . Silmakirjalikus! On ikka suur vahe, kas kasutad oma internetti oma hobi ja meelelahutuse jaoks või kristlike asjade lugemiseks või kristlastega jutu vestmiseks – küberosadus või kollad kusagil lihtsalt internetis. Keegi ei väidagi et see ei jää kõvasti alla IRL “in real life” osadusele. See Soomlaste NALI on tõsi sinnamaani, kui tullakse kokku ja räägitakse programmidest, arvutimaailmast vms. ja vaid sellest ja nagu Sõna jms. üldse omavahel kunagi ei aruta vms. ma elan nö. teises maailmas. Kuna mul töö on seotud arvutiga ja päevas pean ikka üsna palju ekraani taga olema, siis ma eelistan PABERRAAMATUID või PRINDIN OSAD TEKSTID VÄLJA lugemiseks ja panen siis kausta – köidan ära. Ma tavaelus räägin arvutitest kui vaid küsitakse, pigem räägin arvutitega seoses, kuidas jumalariigi heaks seda kogu kremplit tööle saada ja ära kasutada.

On süüdistatud kas on vaja kristlikke foorumeid ja on väiteid et see on ajaraiskamine ja mõttetus vms. NÜÜD MIS ON FOORUM? See on kommunikatsiooni koht, kus saa arvamusi avaldada ja arutleda. Paulusele oleks foorum hästi meeldinud, ta käis ju aeropaagil (see oli tolle aja foorum) Kreeka filosoofidega madistamas üsna tihti! Ma näen foorumi taga väga suurt õnnistust. Iseasi on kuidas rahvas ennast üleval peab. SEE ON FAKT et sellises kohas tuleb tavaelus käepigistus ja õnnistus tasemelt rohkem välja, tuleb välja kes ja mida ja kuidas usub vms.  See on ka väga TERVENDAV, isegi kui paistab lahutavana vms. Ka koguduses võib olla vahel usklike osadus ja suhtlemine jamps ja pinnapeale. Näiteks teatud maani on OK – õnnistusi ja õnnistusi aga kui puudutatakse mulle mitte meeldivaid teemasid, siis inimene pöörab ära – veidraks muutub? Sama on ka foorumi maailmas. Me ei saa käija ja ümmargust mulli ajada – oi kui kena ja tore kõik on. Üks postitab postituse Halleluuja, siis teine Aamen, kolmas aga Tõesti, tõesti see on nii jms. Samas mind teeb ettevaatlikuks sisse kargavad rahutusekülvajad, Delfi stiilis vaid kriitikat, negatiivsust, mahategeval toonil kodurahu rikkujad. Igal keskkonnal on oma kodukord, tavad jms. ning kui neist kinni ei pea, siis lendad kohvikust. Ka tavaelus on nii, et  kohvikus või söögikohas, kus hakkad käpuli määgima ja teiste kohalviibijate kintsu hambaid lööma – usu mind sellise tegevuse peale visatakse sind kusiganes söögikohast välja, mis sellest et oled kristlane! Selliseid „määgivatest vend-õde teravate hammastage tarakane“ vahel liigub ja nende kukkumine on valus, lähevad tavaliselt kohe järgmisse kohta, kus eelmist foorumit maa põhja kirutakse: „mul ei lubatud seal naiste sääri ja teiste sandaale närida“ IDOOTSUS!

Aga teemasse, internet ja 666. Siin seal liigub ju lausa ringi õpetusi et 666 on internet. See on absurditeater, sama palju on ka piimapakil 666 triipkood see märk ja KES MEIST EI OLE PIIMA JOONUD? Seega müüdid on alati meeldinud rahvale, kuna teadmatuse auke need täidavad imehästi.
Mis üldse on internet? See on sadu tuhandeid tonne hunnikus arvuteid ja miljoneid-miljoneid kilomeetreid kaableid. Saatanlikku pole siin midagi, interneti signaal ei erine telefoni signaalist, mida kristlased kasutavad iga päev. Ometigi ei räägita et telefonid on kuradist ja jamad. Internet ei levi saatana saba karvasid mööda vaid füüsilist mateeriat mööda st. traate ja optilisi kaableid mööda. Väiksemahuline elektronkiri (E-mail) läheb 0.002 sekundiga Austaarialasse. MSN iga vesteldes võid vestelda inimesega kes on sinust 8000 km kaugusel, vestled reaalajas nagu telefoniga, silmapilk on toksitu teise arvutiekraanil – kas pole imeline?

Paljud kristlased ei ole veel aru saanud, et INTERNET kommunikatsioon MSN, IRC vms. ei erine TELEFONIST (mis ju ei ole kuradist!). Telefon on tegelikult veel müstilisem ja õudsem, kui nii võtta. Su hääl pressitakse kokku ja muundatakse signaaliks, elektron voogudeks ja vastuvõtja aparaat – telefon, muundab selle elektroonvoo uuesti kõneks. Aga kus sa tead, kes seal torus ikka räägib? AGA järsku selle viimase moondamise käigus räägib hoopis DEEMON? Jah mu vestluspartner võis seda öelda aga äkki ei öelnud, noh tead seda värki küll et see on imelik, kuidas saab tulla sellest väiksest aparaadist juttu välja. Seda oleks rääkinud 17 ja 18 sajandi kristlased, kui nad oleks näinud et ma vestlen oma naaberkoguduse pastoriga MOBIILIGA või lauatelefoniga. Sama stiilis värk käib vahel siin – seal kristlaste seas: internet on jama, foorumid on jama jms.

MIS ON INTERNETI SUHTLUS? See on umbes sama. Toksid oma kõne elektronvoogudeks (koodijada mis koosneb 1-st ja 0-dest). Muide telefoni eelkäija oli telegraaf ja morse – mis on täpselt analoogne – HALLOO! Seega on internet juba olnud enne telefoni, aga morse näol, kus punktid ja kriipsud tähendasid tähti! Sina toksid MSN kanas sisse tähed ja sinu vestluspartner näeb sinu tähti. Jällegi ei näe ma siin kusagil saatana saba ja tema karvu mida piidi see asi liigub? Seega kui me kaldume kasvõi veidikenegi jutu juurde, et internet on jama, veider, saatanast, see kisub vaimu alla jms. SIIS MA RONIKS KANTSLI OSTA, PANEKS TABURETI KA SINNA VEEL PEALE JA HÜÜAKS, KUI TAHATE TAEVASSE SAADA VISAKE OMA MOBIILID KOHE AKNAST VÄLJA, VISAKE NEED MINEMA ja lauajuhtmed teie kodus on pikkade sabadega deemonid!
 
Miks kristlane vajab või võiks kasutada INTERNETTI suhtlemisel:

1) Inimesed kes oma elukoha või viiside tõttu ei ole nii aktiivse seltsielu – osaduse keskel.  Inimesed kes elavad hõredamalt asutatud kohas, neile võib olla tehnoloogia suureks õnnistuseks, telefon, skype. msn, foorum jms. suhtlus keskkonnad. Inimesed, kes oma elukoha, töölkäimise jms tõttu ei saa väga lobiseda õhtust hommikuni pühakojas, rüübata teed peale, paluda vahepeal ja siis filosofeerida nagu hindu ja buda mungad – istuda oma elu maha. Jumal õnneks ei ootagi sellist jama meilt, Jumal ütleb mine sina laisk sipelda (jubedad askeldajad) juurde või mägra (väike loom suudab teha selliseid kaevandusi ja maaaluseid tunnelriike) juurde. Osade marsruut on aastast aastasse, kodu, töö, kodu, kogudus, vahel ka poodi, vahel ka mujale. Töö kestab õhtuni, ise elad lähima kogudusest võibolla 30 km kaugusel.

NB! JUMAL TAHE ON SEE ET SA KÄIKSID FÜÜSILISELT MÕNES KOGUDUSES. EI OLE OLEMAS KÜBERKOGUDUST! Kuigi me kunagi JeesusTreffis tegime ühe küberkoosoleku, palusime alguses ja siis jagasin sõna jms. see oli IRC kanalil ehk siis ka MSN grupivestlus annak sama välja. Küber kommunikatsioon on vaid leevendus või x asjaoludel ilmnenud puudujäägi korvamine. AGA MITTE ALATI minule näiteks lihtsalt meeldib lisaks tavaelu osadusele ja kristlastega suhtlemisele ka siin lobiseda ja kasutan vahel ka MSN ja peamiselt telefoni.

Usklikega oma kohalikus koguduses, kogudus kuhu sa kuulud ja kus sa käid olla osaduses ja tunda üksteist, koos paluda ja rääkida Jumala asjadest jms. Võtmeks selles punktis nr1 on mis asi? See on me elame erinevaid elusid. Keda internet ei huvita (neid on palju), võis siis ka kellel voorib usuõdesid ja vendi aknast ja ustest sisse ja välja 24 h ööpäevas, kes elab kiriku kõrval, kelle on lõpmata aega käija iga koosolekul nädalas (3-4x) jne neil tõesti ehk peale huvi – hobi – uudishimu ei ole vajadustki veebis käija, veel rääkimata foorumis, MSN jms. suhtlemiseks! Aga ärme pane teisi sellesse karpi – raami. Mida teeb Ants Antslas ja Reet Toilas, nende lähim kogudus asub 30 km kaugusel, tunnevad ehk 2 kristlast kogudusest jms. SEEGA ÄRME OLE ÜLEKOHTUSED ja KEELA JUMALA ARMU TEISTELE! Ma olen selles pidanud mitmeid kristlasi noomima – ISEKUS AJAB LAUSA NINAST VÄLJA, MULLE  EI OLE VAJA, MA EI NÄE SELLES ISIKLIKKU KASU – POLE VAJA KA SIIS MALLELE ja KALLELE! Apppiiii! Kraaassssssshhhhhhh! Selliseid ideoloogiaid ja nende kandjaid liigub vahel ringi nina pilvedes ja lohistavad pikka püha sammu järgi! Halleluuja, lohva- lohva, Halleluuja  lohva – lohva!

Jumal andis 2002 visiooni teha kristlastele tutvumisportaal – suhtlemiskeskkond. Seda on ka keeruline teha, kuna osad ei saa eesmärgile ja miks see koht vajlik on on PIHTA! Samas on ka see, kui teed vaid kristlastele, siis paljud küsivad MIKS VAID KRISTLASTELE, miks uskmatud seal kahelda – segada – norida siis ei või? evangeliseerimiseks võib lehti teha ka aga neil on omaette suunitlus ja ülesehitus – Evangeliseerimiseks sobivad staatilised tekstidega ehk “meie räägime sulle” monoloog kodulehed, kus inimene loeb ja küsib lisa. Kristlikud portaalid ja foorumid ei ole niivõrd evangeliseerimise kohad, vaidluses kaob seal mõte, kuigi näiteks selle Eesti Kristliku Foorumi läbi on inimesi pöördunud, mis sellest et seda kohta sõimatud on igasuguse nimedega ja peenelt kristlikul taga räägitud!

2) Inimesed kes käivad koguduses aga ei ole seal leidnud oma kohta, sisse elanud ja leidnud kristlastest sõpru jms. Kristlased, kes käivad mõnes suures koguduses ei pruugi olla sinna “sisse saanud”, sisse elanud – vahel on kogudustes ka suletud ringid ja inimene on küll kristlane aga koguduses sõpru ei ole, kuskil seal omasid ei ole – see on suurkoguduste probleem. Kõik ei jõua palvegruppidesse, ei tunne seal mugavalt jms. (usun, et Jumala plaan on üle maa täis kogudusi, mitte Tallinn, Taru jms. megamonstrum kogudused!) Internetis on võimalik suhelda kaaskristlastega, leida sõpru ja olla osaduses mis on küll tavelu osaduse nadi koopia aga siiski midagi on! Tegelikult on, ma olen saanud oma poolsada uut kristlasest tuttavat ja isegi uusi sõpru internetist!
Ärme põlasta Issanda teid, kuidas Ta inimesi kokku viib ja uusi sildu eshitab! Foorumi laadne kommunikatsiooni keskus on vaid üks paljudest. On suhtlusportaalid (JeesusTreff – see peagu uueneb), on huviklubid (kristlastest fotosõbrad, kunstisõbrad , peagi tuleb k. luulesõbrad, jms.) need on osadele SUUR ÕNNISTUS! Tuli hetkel südamesse, et kuskil võiks kogunema hakata kristlasest muusikud, KristlikMeedia võib sellise keskkonna teha! Kui huvi on – oma foorum träni üles vedamise koht, viited, kasulikud soovitused jms. Kui huvi on me teeme sellise asja valmis aga keegi peab seda haldama hakkama – kristlasest muusikud! SEEGA ON INTERNETIS VÕIMALIK OLLA OSADUSES VENDADE JA ÕDEDEGA!
 
Ma ei saa aru usklikest kes kasutavad internetti vaid totakate maailma portaalides sufamiseks ja hilise tundideni maiste ja tühja-tühja ajamiseks.

3) Internetis suhtlemine nö. netitelefon ja MSN. MSN ja SKYPE on taevane õnnistus. Kuigi IRL „In Real Life“ suhtlus on 10 korda efektiivsem ja tõhusam on siiski võimalik INFOT vahetada ka läbi MSN-i. Skype aga telekomm.firmade õudusunenäona on aga ületanud kõik piirid ja takistused ja sa võid TASUTA RÄÄKIDA kellega iganes maailma otsas, kõrvaldatud on kõik takistused. Skype on palve tulemus, et maailm selle avastas ja läbimurdva asja lõi, lõikusele ülioluline osa, Jumal võtab paganate rikkuse ja teeb selle läbi imesid, kas sa tead ka mida SKYPE tähendab rahvusvaheliste kaugekõnede äridele – põhimõtteliselt 10x väiksemaid kasumeid tulevikus!  Vaja on vaid internetti ja arvuti ja obaa. See on tohutuks õnnistuseks misjonäridele, inimestele, kes kaugete vahemaade tagant pidid enne maksma 40 .- minuti eest ! SKYPE kaudu tehakse ka Eestis juba kristlikke raadiosaateid jms. Seega asi on puht õnnistus mis õnnistus!

4) Internet kui väljund – meediakanal. INTERNET on info kandja ehk siis sinna on võimalik panna palju infot: jutlusi, artikleid, audi jutlusi, videofaile jms. Kristlane minuarust lausa peaks kasutama seda ära! Hiirekliki kaugusel, 24 h ööpäevas, kus iganes sa ei ole – kasvõi teiselpool maakera, tööl, kodus, koolis, raamatukogus sa saad ligi materjalidele – HIIREKLIKK ja sa saad selle kätte. SUPERTEHNOLOOGIA et levitada jutlusi, audiomaterjale jms. Foorumid jms on lisaks selle peale! Seda ei kasutata veel Eesti kristlaste poolt selles mahus, mida võiks. Vähest jõududega ja limiteeritud eelarvega on võimalik paisata veebi hulga infot, mis on õnnistuseks!

LOOMULIKULT on internet nö. vaba meedia – kontrollimatu keskkond. See on ka põhjus, miks ta tõenäoliselt kunagi ära kaob või kärbitakse vaid suurkompaniide poolsuletud keskkonnaks! Euroopa Liit ja ka mujalt on kuulda, näiteks soovib juba 2 põlvkonna internetti, kus oleks vaid nö nagu ENIRO valitud info kataloog, vaid valitud viited ja asjad nagu tsensuuritud raamatukogu andmebaas (seal on vaid see asi üleval mis peab, mis lubatud jms), et selline vaba meedia kaoks tagant ära, see on ohtlik rahvuslusele ja isemõtlemisele mis õõnestab riikide poliitikat jms. Aga veeb kaob kunagi ära sellel kujul, Jumal pani ka meile südamesse, et tehke nii palju kui saate ka HTML baasil kodulehti, mis võivad tulevikus olla ka CD plaadil või kõvakettal: Miskit on tulevikus tulemas, Jumal kõneleb selgelt, sellest on olnud infot ka mõnest prohvetlikust sõnumist.

Veebikeskkonda võime ka võrrelda tavaelus nagu üks kuulutuste tahvel mõne külapoe kõrval või suurmarketi ukse juures. Ajalehe artiklid, omanike kodulehed  – selle haldaja kontrollib info voogu, kuid internetis on palju asju kontrollimatut ja selles ei kehti ka ülemaailmset ühe riigi seadusi, sp. on jube keeruline tabada ja kinni panna häkkereid, pornolehtede tegijaid, spämmereid jms. Nad näiteks kolivad Brasiiliasse, kus ametivõimude käed ei ulatu eraserveris toimuvasse asjadesse jms. INTERET TEENIB SUURES OSAS KA SAATANA KÜLVI EESMÄRKI! Piibel räägib, öösel tuleb tige ja külvab lustet – sodi – rämpsu – ohtlikku seemet, mis vastu võttes mürgitab. Veeb kubiseb pornolehtedest, kas teadsite, et ööpäevas tuleb neid juurde umbes 300 000 (hiljuti lugesin). Seal on väärreligioonid, valeõpetused, sektid, terroristid, enesetapule õhutamise sektid ja jubedusi – jubedusi ETTEVAATUST LAPSEVANEMAD meelelahutus saitide eest, kus on vägivaldsed videoklipid. Ettevaatust mängukoobas.ee, rate.ee jms. eriti videoklippide kogumikke sisaldavad meelelahutus portaalid. Seal on vahel ka pornovideo klippe! Eriti moes on viimastel aegadel: kaklusvideod eriti tüdrukud kaklevad, veidrused – „jack kass“ nilbitsejad, tüdrukud suudlevad jms. Hoolitse et su laps ei neelaks SOLKI kulla lapsevanem. Osta lastefilter on arvutile,  Kristlik Meedia tahab peagi neid tutvustada oma kodulehel. Aga kõige selle keskel on Jumal kustunud oma lapsi ja sulaseid viima sinna pimeduse kantsi VALGUST!

Veebis on osaliselt pimedust sellepärast nii palju, et valgust ei ole sinna viidud. Osades kohtades ja maades on asi paranenud ja ka Eestis. Eestis on kristlastele harjumuseks saanud vaid kritiseerida veebilehti aga ise sentigi maksmata, et võiks olla midagi paremat aga kas ma annaks oma panuse jms. kui väiklane  ja madal kriitika, ise ei tee midagi aga kritiseerin! Läänes on mõned kogudused külvanud kümneid tuhandeid dollareid, et teha huvitavaid laste ja noorte saite. Näiteks ühe kuulsa lasteseiklus kodulehe tegemine maksis u. pool miljonit krooni! Meil on suhe ja ootused paigast ära, seda on öelnud paljud! Isegi tasuline kristlik leht võtab osadel silme eest mustaks, harja või loti punaseks ja paneb hapnikku ahmima. Aga palun las su laps siis sööb vägivaldseid mänge ja videoid jms. kõik on kinni suhtumistes!

Muideks, veidi Eesti Kristlikust Foorumist veel – kas teadsite, et see FOORUM on algselt otsingumootorite tulemuse täitmiseks tehtu foorum. Need paljud tunnid, et panna sinna materjale, on vaid esmalt selle eesmärgiga ja see on töötanud! Suhtluskeskkond on selle asja juures 2 ja 3 eesmärk – Kristlik Meedia teadlikult pidas kristlike teksti märksõnade leitavust tähtsamaks. Toksi mõni kristlik sõna ja vaata mida viskab otsingumootor. Veeb tuleb TÄITA JUMALA SÕNAGA. Veeb on kohati võimsam keskkond kui televisioon. TV teenistused on ammu osad kolinud või dubleerivad oma saateid, videoid internetis. Internet annab 10x suuremad võimalused, kui RAADIO ja TV mõlemad kokku!  Interneti TV ja raadio (straming – podcast) on TULEVIK ära jää tehnoloogia võidukäigust maha!

TV ja SAT TV kui väga väeline eelis, tasuta kanalina ei ole info vastuvõtmiseks vaja muud, kui telekat, mis paljudel on olemas, sp. on TV ja SAT-TV ministrid saatana rünnakute. Mis puudutab tava TV kanaleid Euroopas, siis maailm on teinud hunnikus seadusi, et kristlased ei saaks neid jaamu ja kanaleid juurde teha – kallis ja bürokraatia jms. Euroopas on see suund olemas. Ameerikas on pea igal jutlustajal oma TV jaam ja kanal! Euroopa on deemonliku hierarhia survel teise suuna valinud – evangeeliumi vaenuliku! Ka Eestis on see esindatud – tahad uut TV jaama luua siis pleki algatuses litsentsiks juba 10 miljoneid + sellele lisaks ju läheb vaja tehnika 1 stuudiokaamera maksab juba üle 100 000 eegu ja stuudiod jms! – see SUUND on saatana kitsikus, mitte nö. et tehnika maksab ja edasikande (Tv levifirmade) teenus maksab vaid sõnavabaduse ahistamine bürokraatia poolt. TV võib olla väga ohtlik kuradi riigile – selle kaudu saab parimad tulemused – kuna suur osa inimesi on teleri sõltlased ja nendeni saaks jõuda üsna väeliselt! Saatan läbi maailma (kahjuks ka läbi leigete kristlaste) pilkab seniajani Sõnajalgasid, et nad üritasid ja proovisid kristlikku kanalit luua (seda nad tahtsid teha, alguses vaatajaid saada ja siis hakata kristlikke materjale panema hakata).

Rohkemat võid kuulda, kui tuled kohapeale mõnele Kristlik Meedia seminarile (jälgi reklaame), kus sellest räägitakse ja sellest lähemalt juttu tuleb. Paljud elavad selles valdkonnas teadmatuses ja pimeduses. Jumal on kustumas täna paljusid ka IT misjonärideks!!!

ÄRGEM JÄÄME AJAST MAHA. MUIDU VÕIME JU KA AMIŠIDE JUURDE ELAMA MINNA, VOOL ON KURADIST, PATAREID ON KURADIST, AUTOD ON KURADIST, ELEKTRILINE KETASSAAG ON KIIREHAMBULINE DEEMON, ELEKTRIPUUR ON TERAVA JA PÖÖRLEVA SABAGA DEEMON JNE. Ajab naerma aga samamoodi ajab naerma, kui usklikud hoiavad eemale internetist, mida VÕIB JA SAAB KASUTADA SUUREKS ÕNNISTUSEKS!

See ei ole eesmärk vaid VAHEND! Me kasutame seda oma eesmärkide ja vajaduste jaoks! Kiitus Jumalale, see tehnoloogia võib ja peaks täitma Jumala eesmärke! Tehkem seda, ärgem võidelgem sellele vastu.

Jumal andku teile tarkust, mõista avatud uksi!

Kui saad saada see jutt mõnele kristlasele edasi, laseme valguse tuppa, et müüdid ei leviks ja me kasutaks Jumala õnnistus targalt!

Ütle üks Aamen!

Õnnistusi soovides …

Antti Loodus
 
Kristlik teenistuse – Kristlik Meedia
rajaja ja projekti juht
 
Kristlik Meedia
kmeedia.usk.ee
Lisa kommenaatr


Kirjuta kommentaar. Kommeteerimisel jäta meelde, et see on selle kodulehe külalisteraamat, kuhu on oodatud vaid väärikad sissekanded ja positiivne tagasiside. See koht ei ole tõesti negativismi aga ka kriitika jaoks. Kõik kommentaarid vaadatakse enne üle ja sobivusel lisatakse blogilehele. Lisatakse vaid Ees- ja Perenimega asjalikud kommentaarid, millel on sisu väärtust ja mis sobivad kodulehe suunitlusega. Anonüümseid kommentaare me ei lisa! Sinu E-maili lisamine on kohustuslik (spämmifilter) ning seda ei näidata teistele ega kasutata reklaamiks!