23.10.2007

Solgi.internet

Eesti internetimaastik üks suur solgiämber! Inimeste sees tühjus ja negativism. Kuna osad on saatnud tagasisidet, et millal ma jälle midagi uut postitan, siis üks asi kasvas küll mõtteis esile. Jeesus rääkis prohvetlikult ka Eestimaa inimeste kohta:

Mt.12,34–35 Te rästikute sigitis, kuidas te võite rääkida head, kui te olete kurjad? Sellest, mida süda on täis, sellest räägib suu. Hea inimene toob südame heast tagavarast esile head, ja halb inimene toob halvast tagavarast esile halba.

Mõelda vaid igapäevast ajakirjandust – osa sellest on juba RÄPA-KOLLANE! Suvekuudel käis mul soodushinnaga erinevaid lehti ja vahel imestasin et näe 2 nädalat juba möödas, ajalehe virn laual seda näitas, see nagu mingit liiki liivakell. Ja paaril korral Püha Vaim ilmutas ning ütles, vaata seda virna – kui mõttetu – ajutine – kerge ja üürike! Muide lisan siia veel tõsiasja, et ma olen peamiselt vaid ajakirjade lugeja. Ajakirju valmistatakse ette kauem, sinna ei panda igat juttu (ei räägi seltskonna ajakirjadest jms. pulast), iga pilt mõõdetakse enne üle jms. ehk kohati nagu kvaliteetajakirjandus. Mul ei ole prügi jaoks aega. Osad igapäeva ajakirjanduse tegijad peavad ju ausa tööga oma leiba teenima ja uudiste tootmisel ja viksimisel on valitud nii kerge- /-lane tee. Kokkuvõtvate sõnadega, suuremas osas igapäeva ajakirjandus on suur MULA mille sees on rosinaid.

Põhimõtteliselt on Eesti internetimaastik kohati üks suur solgiämber, milles lainetab sallimatus – viha – õelus – tigedus – ärapanemine – solvamised – mõnitamised – halvustamised – irvitamised – pilkamised – ilkumised – noh ühesõnaga “LEIM ruudus”. Olen hakanud siit ja sealt vahel lugema kommentaare, kus keegi kirjutab mõnes eriala vms. foorumis midagi üsamest, mõni lahkumiskirja jms. miks nad lahkuvad kusagilt arutelust ja kommuunist! Ja ühiseks nimetajaks on hakanud välja kujunema, neil on kõrini ÄRAPANEMISEST ja halvustamisest ja matslikkusest ja mõnitamistest! Eriala, hobi-, harrastuste foorumites on hakatud isegi irvitama noori rohelisi, huvilisi jms. Ja see on väga KURI KARJAS asi, see on näide, et sellised kohad on sopa sisse vajunud. Vahel lööb võim moderaatoritele pähe, vahel tekib mingi kinnine suhtlusring, vahel nähakse iga uue külastaja juures kedagi kes ründab jms. Aga tegelikkuses on peamiseks põhjuseks MEIE RAHVA MADAL MORAAL – vanemad inimesed pea iga päev ütlevad, seda pole kohati ollagi! See on TÕDE! Jumalatu elu, Jumala salgamine, mammona ja raha kummardamine, perekondlike väärtuste, ligimese armastuse hülgamine viib inimesed sügavasse identiteedi kriisi. Ei suu7deta ligimest armastada! Miks? Kuna ei väärtustata isegi oma elu, ei osata – suudeta ennast armastada, endast lugu pidada jms. ning siis muu on järgnev tulem! Inimeste vaimus (südames) haigutab tühjus, vahel on ka kurjad vaimud ja rüvedus sinna pesa teinud ja terve selle inimese elu on siis tühi ja rüve! Inimeste hinged on mürgitatud patu poolt ja ussitanud meie maa ja rahvale nii omase negativismi poolt! Harju keskmine eestlane ütleb enne 10 kahtlustavat, kriitilist jms. sõna kui positiivset – selles asjas peavad soome-ugrilased tõsiselt meelt parandama!

Toone selle jutu järgmise postitusena välja ka mõned kommentaarid, mille olen netist leidnud, kus inimesed on ammuilma aru saanud, et meie maal netimaastikul olukord peegeldab seda viha – kibedust . negativismi mis meie raha sees – südames on – eestlased on õnnetud!

Ma isiklikult olen tõmmanud eemale Eesti kommentaariumitest ja oma hobi – huviala ja tööalaseid asju uurin, pärin ja loen ammuilma välismaa foorumitest. Eesti oludes on vaid sõim, irvitamine, ärapanemine, halvustamine, tänitamine ja KÕIGE nõmedam asi, et küsija suu pihta lüüakse. Elatakse veebis isegi eriala foorumites vms. välja oma negatiivseid tundeid ülemuse, naise, mehe, elukaaslase jt. vastu välja teiste peal. See on justkui solgiämbri kallamine naabri aeda, üle aia supsti. Uskuge mind mida vähem sa sellist SOLKI loed, seda puhtam on su meeled! Üks usklik vend hiljaaegu just jagas, et otsis Eestis kristlikke foorumeid ja tal läks “vaimselt süda pahaks”, kui astus sisse Advent foorumi ja kiikas ka mujale. Ta ütles, see määrib!

Olen siin ja seal mingites kindla suunitlusega eriala – hobi jms. foorumis ära tundnud mõnda kristlast. Aga SENINE kogemus on järgmine: Väga harva juletakse oma nimega olla ja esineda. Siinjuures võtan mütsi maha Harri Kingo ees, kes on selles mõttes hele päikesekiir soome-udmurdilaste nahkse onni, kus vine ja läppand õhk – argus ja anonüümne pobisev manamine. Ta kunagi ka siin foorumis andis eeskuju ja ma väga austan tema põhimõtet, nimi ei riku meest! Tegelikult ei riku ei nimi, amet, lips ja müts meest! Sellest lapselikust elu püsiväärtuste ABC-st aga ei ole paljud mentaalselt pubekad ja arengustaadiumis avastajad aru saanud. Need on elementaarsed inimeseks olemise nurgakivid – et luua ja tagada mingisugunegi sotsiaalne keskkond või võrgustik.

P.S. Siinjuures mainin ära, kui sa omad kusagil suhtlusportaalis, (orkut, rate.ee vms.) kontot – ole väga ettevaatlik ja tark, mida sa sinna üles paned. Tea et kõike seda võidakse kurjasti kasutada. Ära pane sinna infot, mida sa ei taha võõrastele jagada. Seega peab veebis avalikustamise jms. olema ka ettevaatlik ja pigem tasa ja targu selle teemale läheneda! Osad on veebis isiklikes blogides rääkimas asju, mida nad ei tohiks – mida saab suvaline “haige inimene” tema kahjuks või vastu vms. kasutada!

Olen kohanud kristlasi mittekristlikust kommuunist, kellel on ehk omaenda kristlik koduleht aga mida KIIVALT ka varjatakse, kuna kui see välja tuleb saad sule sappa või templi selga, mida pidevalt hakatakse nina peale veeretama – kui väiklane! ÜLIHARVA on mõnel ka pärisnimi, oma kodulehe vms. andmed ja ollakse nii nagu on. Ja seda kõike põhjusel, et tahetakse jääda anonüümseks, kuna igas kommuunis on kari SEA MOODI SOPALOOPIJAID, kes automaatselt sind nuhkima hakkavad, asju mis neile ei meeldi või mille peale hammas hakkab selle kohe nö. “trumbina” (vaesed viha ohvrid, kui palju vihkamist) välja käivad ja sind sellega ründavad. Olen kord seda mõnes kohas kogenud, see on nii lapsik, nõme ja väiklane. Eestlased hakkavad lausa nime pärast norima, kui debiilne – unustades elu lihtsamad reeglid: nimi ei riku meest, amet ei riku meest jms. Elatakse välja on naivismi, negativismi, nõmedust, väiklust, alaväärsus komplekse, rahakoti paksus ja muid nõmedaid varjatud “vaimseid puudeid” ja väga lolle iseloomujooni.

Ma usun, et mitmed usklikud on näinud, lugenud ja sama mõistnud. See maa on patu poolt ussitanud, inimesed elavad Jumalata ja ilma Jumala reeglite – printsiipideta. Kristlik ligimesearmastus, eetika ja ka kultuur on pigem varakapitalistlik postsovjetlik poslamasla. Inimeste südames on pimedus, hinges tühjus ja anonüümsed internetikommentaarid on nagu HÄÄLETU KARJE, mis peegeldab kui tõsises “……sas” on see maa ja rahvas! Vaja on Jumala päästvat armu ja väge, vaid tema suudab tuua ellu valguse, päikesepaiste, sära, usu, positiivsuse, usu homsesse jms.

Ole ettevaatlik, et sa ennast ei mürgitaks internetis! Ära käi kohtades, kus tögatakse ja mõnitatakse teisi. Ära istu nende keskel, kes pilkavad SEE HAKKAB KÜLGE!

Hea Sõnum on aga see, et iga uuestisündinud (kes on sündinud ülevalt ja läbi elanud pöördumise Jumala poole – päästmisekogemus!) uskliku – kristlase südames on valgus – vabadus ja rahu Jumalaga. Sinna enne pimedasse kambrisse on tulnud elama Püha Vaim! Püha Vaim tuleb peale uuestisündi – kaev ja eluvesi (kes joob ei janune enam kunagi), Püha Vaimuga ristimine on aga teine tase – väega ristimine on elevad veed (selle ihust voolavad elavad veed). Püha Vaim tuli kristlase ellu ja tõi ka ühe erilise asja. See on üheks mu lemmikteemaks piiblis: VAIMU VILI! (Võib ka öelda vabalt VAIMU VILJAD!) Ja üheks viljaks on HEATAHTLIKKUS! Seda kohtab õnneks päriselus rohkem ja vähem. Seda on ikka säilinud isegi mittekristlaste (Jumalik alge!) keskel ja seas, kus inimesed on kinni hoidnud heast südamest – südametunnistusest – ellussuhtumisest! Tunnen palju mittekristlastest inimesi, kes on suutnud heatahtlikkuse endas säilitada. Aga kristlaste jaoks on HEADUS ja HEATAHTLIKKUS, vili mis peab nende elus on olema – kasvama ja arenema. Kui mitte siis peab Jumal suuliste – päitsetega selle selgeks õpetama ja tegema – läbi alanduse kooli!

Ga.5,22 Aga Vaimu vili on armastus, rõõm, rahu, pikk meel, lahkus, heatahtlikkus, ustavus, tasadus, kasinus; selliste vastu ei ole käsk.

See vili ei ole automaatne, meil on olemas SEEME – jõus ja vägi, et seda ARENDADA ja selles KASVADA! Paljudel on aga oma isiklik viinamägi – aed umbrohtus, elu on nii kiire, jookse tööle – koju – kohustused – siis ületööd ja veel 100 asja ja nii see südame põllumaa rohtu kasvab. Inimene läheb meeltes ehk hinges laokile ja ei suuda valitseda ennast ega hoida ning omada häid suhteid teistega!

Olge õnnistatud …

Antti Loodus

KristlikMeedia
kmeedia.usk.ee

…………………………………………………………………

JUMALA SÕNA ILKUJATELE

Mida Piibel lõõpijate ja alpide kohta ütleb?

Tegin siin väikse uurimise ja selgus nii mõndagi:

 • Kg.7,25. Ma võtsin ette õppida ja uurida ning otsida tarkust ja põhjust, ja tunnetada õeluse alpust ja sõgeduse meeletust
 • Õp.19,29. Pilkajate jaoks on valmis vitsad ja alpide seljale hoobid!
 • Õp.15,2. Tarkade keel tilgutab tarkust, aga alpide suu laseb voolata rumalust!
 • Õp.17,12. Pigemini tulgu mehele vastu karu, kellelt pojad on röövitud, kui alp oma rumalusega!
 • Õp.26,7. Otsekui jalutu ripnevad pindluud on õpetussõna alpide suus!
 • Õp.26,9. Otsekui joobnu kätte sattunud orjavits on õpetussõna alpide suus!
 • Õp.26,11. Nagu oma okse juurde tagasi pöörduv koer on oma rumalust kordav alp!
 • Kg.10,3. Teed käieski puudub albil mõistus, ja igaühele ilmneb, et ta on alp!
 • Õp.10,18. Kes peab salaviha, selle huuled on valelikud, ja kes ajab laimujuttu, on alp!
 • Õp.13,16. Taibukas teeb kõike teadlikult, aga alp levitab rumalust!
 • Õp.14,8. Mõistliku mehe tarkus on tunda oma teed, aga alpide rumalus eksitab!
 • Õp.14,16. Tark kardab ja hoidub kurjast, aga alp raevutseb ja on julge!
 • Õp.15,7. Tarkade huuled külvavad teadmisi, aga alpide süda ei tee nõnda!

Piibli järgi on jumalatutel inimestel nälg – vajadus lõõpida: See pakub neile rahuldust.

Õp.15,14. Mõistlik süda otsib tunnetust, aga alpide suu leiab toitu rumalusest!

A – A – M – E – N
Lisa kommenaatr


Kirjuta kommentaar. Kommeteerimisel jäta meelde, et see on selle kodulehe külalisteraamat, kuhu on oodatud vaid väärikad sissekanded ja positiivne tagasiside. See koht ei ole tõesti negativismi aga ka kriitika jaoks. Kõik kommentaarid vaadatakse enne üle ja sobivusel lisatakse blogilehele. Lisatakse vaid Ees- ja Perenimega asjalikud kommentaarid, millel on sisu väärtust ja mis sobivad kodulehe suunitlusega. Anonüümseid kommentaare me ei lisa! Sinu E-maili lisamine on kohustuslik (spämmifilter) ning seda ei näidata teistele ega kasutata reklaamiks!