Evangeelium ja igavik

Lisas: Kristlik Meedia
12.02.2009

Evangeelium.ja.igavik_b

Pastor Neemo Raasik kirjutab: Teame, et koguduse funktsioon on kuulutada evangeeliumi. Kõik on sellega nõus. Kuidas me aga defineerime sõnumit, mida me nimetame evangeeliumiks ja mida see peaks sisaldama?  Käies palju ringi evangeelsetes ringkondades on hale-nutune  jälgida, kuidas evangeelne sõnum sageli evolutsioneerub väga veidralt  omapärasteks sõnumiteks ja tegevusteks.

Lugesin hiljuti et üks kristlik organisatsioon korraldab rock kontserte mittekristlike bändidega. Selle postiivse poolena oli toodud, et see on norko ja alkoholi vaba pidu.  Jah, mis oleks järgmine samm? Kas kristlik-evangeelne striptiisibaar või  täisevangeelsete geide klubi???  Me tahame ju iga hinnaga saada kokku võimalikult palju rahvast ja kui näeme, et on raske saada masse jumalateenistustele, mille keskmes on ülistus, evangeelium ja tunnistused muudetud eludest, siis me lahjendame oma sõnumi kompromissides evangeeliumi sõnumi radikaalsuse arvelt! Saades kokku keskmiselt rohkem rahvast, oleme ikka endiselt küsimuse juures: MILLIST SÕNUMIT ME NEILE EDASTAME JUMALA VÄEST? Evangeelium on ju Jumala vägi pääsemiseks igaühele, kes usub! Või on meie sõnum nii lahja, kui õrnroosa morss säästusünnipäeval, millel puudub igasugune reaalne mõju inimeste elude üle.

Me kardame sageli inimesi konfronteerida tõega, nii nagu seda tegi Jeesus. Meie hirmu põhjus on üks: Mis siis kui inimesed enam ei tule meie üritustele? Sellepärast püüame kohandada evangeelimi sõnumit, mis kuidagi ei puudutaks inimese patust olekut.  Millal me ometi asendame inimesekartuse jumalakartusega? Jeesus ei peljanud suuri masse konfronteerida tõega, ka siis, kui tulemuseks oli see, et alles jäid massist haledad riismed – ikka need 12.  Niisiis oleme ikka jälle valiku ees: kas esitame väetut ja kompromissidest kubisevat sõnumit massidele, või läheme julgelt välja täispangale ja ei peida inimeste eest ka seda, et nad on lootusetult patused ja ilma meeleparanduseta jõuavad nad välja igavesse hukatusse.

Jõudsin välja paljude kristlike kuulutajate kõige suurema tabusõnani PÕRGU. Oleme jätnud oma evangeeliumikuulutuse sõnavarast välja sõnad: PÕRGU, PATT, HUKKAMÕIST, JUMALA VIHA ja rõhutame Jumala armastust ja armu. Kuid lugedes päris evangeeliumi, mida kuulutas Jeesuse ja apostlid Piibli lehekülgedel, olid nende igas sõnumis sees nii patu tulem, patust pääsetee ja armu võidukäik. Paljud ütlevad, et aeg on muutunud ja me peame muutma sõnumit. Sõbrad, tee taevasse ei ole muutunud ega ole sinna tulnud meie ajastul salapäraseid otselõikeid.  Sa pead kuulutama pattu ja hukkamõistu, et kadunud võiks näha oma reaalset olukorda, sa pead kuulutama et AINULT USU LÄBI saab päästetud ja sa pead kuulutama seda, milline imeline tulemus on usul Jeesusesse! Jättes välja ühe osa neist kolmest, ei kuuluta me päris evangeeliumi – järelikult ei ole selles sõnumis väge, mille läbi võiks keegi saada päästetud. Kas me ikka tõesti tahame et inimesed saaksid päästetud, või tahame me hoopis seda, et oleks võimalikult palju massi koos?

Oleme reisinud 10 aastat väga intensiivselt draamakrusaadidega TAEVA VÄRAVAD JA PÕRGU LEEGID ja seda väga multikultuurselt eri rahvaste keskel ja kuulutanud evangeeliumi sadadele tuhandetele inimestele.  Draama, mida esitame jätab vaatajatele ühe küsimuse: KUS SA KAVATSED VEETA OMA IGAVIKU – TAEVAS VÕI PÕRGUS. Oleme 10 aasta jooksul asetanud inimeste ette konkreetse väljakutse kartmata, et keegi solvub meie aususest neid konfronteerida tõega nende kadunud vaimsest seisusest. 10 aasta kokkuvõtteks  võime öelda, et üllatuseks ei olegi olnud neid palju, kes on vihasena uksest välja jooksnu (neid on siiski olnud).  Niisiis on meil endil suuremad hirmud asjast, kui olukord tegelikult on.  Tegelikult on palju neid, kes igal krusaadil reageerivad evangeeliumi sõnumile. Soomes, on väga raske minna kuskile kogudusse, kus oleme olnud draamaga ja kus ei leia eest inimesi, kes on tulnud uude ellu Jeesusega just viimasel draama krusaadil.

Kord ütles meile ühe väga eduka koguduse pastor, kui olime talle esitlenud meie teenimisviisi: “See kõlab väga hästi, kuid ma ei saa oma linnas esitada inimestele sõnumit põrgust, sest see hirmutaks neid ja nad ei tuleks enam meie kogudussse!” Mulle tuli selle peale meelde kohe minu vanaema jutustus. Mu vanaema oli väga armas ja siiras Luterlane. Ta käis igal pühapäeval Jumalateenistustel ja oli oma elu lõpuni tuline evangelist. Tema mees, oli aga jumalatu inimene oma surmani. Ühel öösel nägi mu vanaema unes oma meest, kes oli põlemas põrgutules. Suure valuga hüüdis ta: MIKS SA MIND EI VEDANUD KARVUPIDI KIRIKUSSE?”  Sõbrad, need kes on põrgus, ei hooliks  sellest, kui me neid hirmutaksime ka kõige jubedamate õudusjuttudega põrgust, et neid sealt välja hirmutada. Põrgu on reaalne igavikuline paik, kus inimesed veedavad seal terve igaviku suurtes piinades. Kas tahame varjata täna seda tõde inimeste eest, millise tulemuse toob neile patuelus jätkamine? Niisama reaalne, kui on taevas täis ilu ja Jumala  armastust ja kõike seda, millest täna meie kõige suuremad fantaasiad ei suudaks fantaseerida, nii on ka põrgu. Huvitav fakt on see, et analüüsides Jeesuse kuulutust, leiame seda, et Ta kõneles 6 korda väga graafiliste väljenduste  abil põrgust – ja vaid 1 kord taevast. Kas Jeesus eksis oma sõnumis, kui ta pani põrgule suuremat tähelepanu, kui taevale? Kas meie evangeeliumi sõnum on samas proportisioonis, kui Jeesusel?


Jälgisin huviga YOUTUBE’sse laetud videot sellest, kuidas  Tallinna tänaval esitati inimestele ootamatult 1 küsimus: MIS SA ARVAD, MIS JUHTUD KUI SA SURED? Oli põnev jälgida, kuidas see küsimus pani inimesed imselgelt kohmetuma. Nad polnud üldse valmis sellele vastama. Nii see ongi – me elame oma elu ranges rutiinis ja vaevalt keegi vaevub iseendale vastama elu kõige tähtsamale küsimusele: KUS SA SÕBER VEEDAD IGAVIKU? Enamuse vastus oligi selline: “Ma ei ole kunagi selle peale mõelnud!” Kurat leiab inimestele järjest enam tegevust, ja selle eesmärk on ilmselge: et sul poleksi aega seisatada eluteel ja küsida: KUST MA TULEN – KUHU OLEN SUUNDUMAS – MIS ON MU LÕPPEESMÄRK IGAVIKUS? Mida siis teeme meie kristlastena – kas me aitame kaasa sellele, et mitte ehmatada inimesi üles elu võltsunest? Kas me anname patust valutavale maailmale rahustava valuvaigisti tableti või oleme valmis täna ka shokeerima inimesi, et äratada neid nägema kui lootusetud nad on ilma Jeesuseta?


Meie MTÜ REAALSUSE MISJON EESTIS  ja TÜRI KRISTLI MISJONIKOGUDUS on minemas teise aastakümnesse kuulutamaks tõde taevast, põrgust ja inimestest oma valikutes nende kahe vahel. 2009 sügisest lisame veel teise draama VIIMANE VÕIMALUS, mis on sama põhimõttega, kuid veidi kaasajastatum nii tehniliselt, kui ka sõnumi poolest. Palu ja seisa meiega koos partnerluses, sest see on vaimne sõda, milles me oleme. Kui soovid saada lisatud meie meililistile, siis võid meile julgelt kirjutada info[ät]reality.ee


Meie krusaadide kava ja info on üleval www.reality.ee


Oled ka väga tervetulnud külastama meie koguduse koosolekuid ja Piiblitundide otseülekandeid  meie koguduse lehel: www.tyrikogudus.ee


Ole sõber väga julgustatud Issandas sel kompromissi sugupõlve keskel, kus on palju enam näo tegemist, kui tõe rääkimist armastuses.  Jätan sulle lõpetuseks ühe kõigi aegade kõige edukama evangelisti sõnad:


Ro.1,16
Sest ma ei häbene evangeeliumi; sest see on Jumala vägi õndsakssaamiseks igaühele, kes usub


Neemo Raasik
Türi Misjonikoguduse pastor


 
One Response to “Evangeelium ja igavik”

  1. Uno Sulg Says:

    Neemo!
    Sinu artiklit oli väga hea lugeda,see tegi südame kuidagi soojaks sest on tõesti vähe neid kes kuulutavad tõelist evangeeliumi inimese patusest loomusest.
    Oliveel varasematel aegadel mis oli,kuid viimasl ajal on teenistuste teemad ja jutlused muutunud väga lahjaks millised eiliiguta sageli inimsüdameid.Ei ole tunda Jumala Püha Vaimu kohalolu oled sageli justkui piiblitunnis.
    Jumal õnnistagu sind Neemo Uno

Lisa kommenaatr


Kirjuta kommentaar. Kommeteerimisel jäta meelde, et see on selle kodulehe külalisteraamat, kuhu on oodatud vaid väärikad sissekanded ja positiivne tagasiside. See koht ei ole tõesti negativismi aga ka kriitika jaoks. Kõik kommentaarid vaadatakse enne üle ja sobivusel lisatakse blogilehele. Lisatakse vaid Ees- ja Perenimega asjalikud kommentaarid, millel on sisu väärtust ja mis sobivad kodulehe suunitlusega. Anonüümseid kommentaare me ei lisa! Sinu E-maili lisamine on kohustuslik (spämmifilter) ning seda ei näidata teistele ega kasutata reklaamiks!