20.02.2010

Koomiksid.koguduse.toos_b 

Koomiksid koguduse laste– ja noortetöös. Koomiksid võivad olla just vahel need puuduvad lülid laste– ja noortetöös, mille läbi teha õppematerjale huvitamaks. Veebipõhiseid keskkondi koomiksite tegemiseks on päris mitmeid. Järgnevalt väike ülevaade 5 online keskkonnast.

GoAnimate http://goanimate.com/
GoAnimate võimaldab teha peaaegu filmi. Ette on antud mõned taustad ja tegelased, kuid soovi korral võib ise neid juurde lisada. Lisaks piltidele on võimalik lisada ka heli.

Stripcreator http://www.stripcreator.com/
Väga palju võimalusi keskkond ei paku. Tegelased on värvikad ja meeldivad kindlasti teismelistele poistele. Tekstide lisamine ja toimetamine on lihtne.

PikiStrips http://www.comeeko.com/ps/home
PikiStrips võimaldab teha koomikseid enda loodud piltidest. Need tuleb lihtsalt arvutist üles laadida. Kasutusjuhend

Comiqs http://comiqs.com
Väga tore ja lihtne keskkond, kus saab teha oma piltidest koomikseid. Paraku ei ole ma seda keskkonda õpilastega kasutada saanud, sest pidevalt on probleeme registreerumisel ja sisselogimisel.

Toondoo http://www.toondoo.com
Toondoo on vast kõige tuntum ja rohkem võimalusi pakkuv keskkond. Kindlasti minu lemmik. Kasutusjuhend

Pixton http://pixton.com
Täiesti juhuslikult avastatud keskkond, mis esimesel proovimisel päris huvitav ja mõnus tundus.

Tead sa mõnda huvitavat kohta, anna meile teada!

Antud koomiksite peale saab ehitada nö. täiesti eraldiseisvat ONLINE TRAKTAATIDE suunda, millede läbi saab väga edukalt ka kristlikku sõnumit edastada.

Tee ise koomikseid! Otsime vabatahtlikke, kes hobi korras aitaks meil teenida lapsi ja noori. Tee kristlikke koomikseid (animeeritudi) ning saad neid meile või anna meile teada. Eriti ootame kaastöid kristliku lastelehele:  Lahe Lastekas

Samuti oskad soovitada, mis kristlikke laste– ja noorteajakirju kasutada ideede saamiseks, et teha koomikseid.

 

Maailmas on üsna levinud ja tuntud ka professionaalsed piibliteemalised koomiksid. Valik viiteid:

 

Soovid midagi lisada ja täiendada, lisa kommentaaridesse!

KristlikMeedia
kmeedia.usk.ee
Lisa kommenaatr


Kirjuta kommentaar. Kommeteerimisel jäta meelde, et see on selle kodulehe külalisteraamat, kuhu on oodatud vaid väärikad sissekanded ja positiivne tagasiside. See koht ei ole tõesti negativismi aga ka kriitika jaoks. Kõik kommentaarid vaadatakse enne üle ja sobivusel lisatakse blogilehele. Lisatakse vaid Ees- ja Perenimega asjalikud kommentaarid, millel on sisu väärtust ja mis sobivad kodulehe suunitlusega. Anonüümseid kommentaare me ei lisa! Sinu E-maili lisamine on kohustuslik (spämmifilter) ning seda ei näidata teistele ega kasutata reklaamiks!