E-kohvik

Seoses hetkel töös oleva ja arendatava  kristlastest vallaliste keskkonnaga – soovisime siia aja kokkuhoiu mõttes lisada MEELESPEA või KASULIK TEADA lugemismaterjali. Mis on Kristlik E-kohvik, kaugel on arendustööd jms. Oleme ka ise mõned kirjutanud aga milleks leiutada veel jalgrattaid, kui need juba olemas on. Palume abi kristlastest aidata meid meie töös.  Tõlkimist vajavad ENG > EST suunal sellel lehel artiklid, vaata 

Uuendatud 28.09.2009 nimelt lisatud on küsitlus – anna oma hääl – PÕHJALIKUM KÜSITLUS – AVALDA OMA ARVAMUST – AITA MEID!

Aita meil aidata! See projekt vajab ka finantstoetust. On 2 suunda, kas tausline või tasuta keskkond. Mõlemad on kaalumisel. Tasulise keskonna all peame silmas, et registreerimisel tuleb tasuda n. 120 EEK selle läbi me saame tuvastada, kas antud isik on ikka Ees ja Perenimi või mitte. Finantsid läheks saidi arendustööle ja reklaamile.

Ärgu sind ehmatagu meie vana nimi Kristlik Kosjakontor! See asendub tõenäoliselt Kristlik E-kohvik. Mis on siis kristlastest vallalistele mõeldud chattimise ja niisama tutvumise võimaluseks.

Täname abi ja panuse eest! See saab olema paljudele õnnistuseks!
Kes on huvitatud meid abistama, siis võtku ühendust E-mailil: ekohvik (at) usk.ee

Eelarvesse mahub:

– Vastava valmistarkvara ostmine
– Arendustööd ja ülesehitus
– Trükised jms. (olemas juba visiitkaartidel reklaami)
– Reklaam kristlikus meedias (raadio)

Tänaseks laekunud tänu Jumalale – juba tuhandeid kroone aga ligi pool summast on veel vaja, et teenust avada!

Ükski annetus ei ole liiga väike! Anna oma panus!

Parimate soovidega …

E-kohviku arendusmeeskond.

———————————————————————————
 
Veidi ajalugu ja mõtteid saamisloost, üks vanem artikkel:
 
 
Kristlik tutvumisteenus on väga aktuaalne ja vajalik kristlastest vallalistele.

Üks peamisi võltshäbi tekitajaid on VILDAKAD või ÜLIVAIMULIKUD või MAAILMAMEELSED ÕPETUSED antud teemal.

Veel lisab võltshäbi kaalukausile raskust juurde osade kristlaste suhtumine, et tutvumisteenust, keskkonda, kuulutust, portaali kasutavad reaalelus läbipõrunud või nagu üks ennasttäis kristlasest noor naine ütles JOBUD, kes tavaelus ei leia endale võõrust leidub vahel liiga palju.

Sai 2001 pandud üles JeesusTreff portaali juurde väike tutvumiskuulutuste keskkond. Nii mõnigi kehitas kulmusid või mõni itsitas, kui sellest rääkisin. Aga ma olen veendunud, et Püha Vaim pani mulle selle südamesse ja Jumal käskis mul seda teha ja selle järgi on vajadus! Nende mõne aasta tegutsemise järgi sai kuulda ka positiivseid tunnistusi.

JeesusTreff keskkonnas olev Kosjakontor, osutus populaarseks. Keskkonnale taotlesid juurdepääsu sajad – sajad kristlased. Aga kuulutuse – endast märgi jätsid maha vaid paarkümmend.

ARGUS! Teemast räägitakse kogudustes ebapiisavalt ja vildakalt. Kord rõhutatakse liiga ülivaimselt – JUMAL ANNAB – ahsoo, kui Jumal vaid annab siis oleks igal kristlikus abielus abikaasal hea öelda, Jumal mis andsid mulle selle nõia või matsi! Ei sina võtad naise ja sina lähed mehele ja Jumal aitab sind selles.

Lootusekiir. Aasta 2004 suvest saati on kudumisel ja loomisel täiesti uus teenus kristlastest vallalistele, see on Kristlik E-kohvik. Asi on veninud ja veninud,  tarkvara on juba olemas.  See pikk ettevalmistusaeg on olnud positiivseks arenguks ja asjade väljajoonistamiseks lausa ülioluline.

Süsteem tuleb tõenäoliselt TASULINE – registreerija Ees- ja Perenimi peab kattuma sümboolsele 1x reg. tasu ülekande tegija ees- ja perenimega. Süsteem ise seest anonüümne, sisepääsuks vaja vaid ennast avalikustada – süsteemi sissepääsemise jaoks. Kuna eelmine süsteemi püüdsid lollitajad ja niisama “uudis HIMUSTAJAD” sisse saada. Väike Eesti ja sellega seonduvad nö. “uudisHIMU” probleemid.

Palvetage selle projekti eest ja arengu eest. Samuti väga usaldusväärsete abiliste meeskonna eest.

Millal see välja tuleb on vaid aja küsimus. Kõik on valmis, serveris ka lausa üleval. Isegi reklaamiks vajalikud kinkekaardid – visiitkaardid on olemas. Süsteem on 110% heategevus ja keegi maksis selle seniajani kenasti oma taskust kinni – st . arendus ja ülesehitus jms. Aga käivitamiseks oleks veel rahasid vaja, kuna sooviks teha veidi tõsisematreklaami kristlikes raadiotes jms. Seega on nii mõnigi asi vahel ka raha taga, tahetakse muutusi aga ise sellesse panustada ei taheta, siis sügatakse kukalt.

Tänaseks oleme me veendunud, et selline keskkond ei peaks olema tasuta! See on ammu äraproovitud tee. 1x registreerimistasu pooldav fakt on juba see, et see filtreerib 70% lollitajaid ja niisama uudisHIMUTSEJAID (väike maa, kristlased vahel kõik tunnevad kõiki jms). Läänes on vastavad teenused 10-30 USD kuumaksuga ja töötavad nagu kellavärk. Tõsi osad on tehtud pelgalt äri peale, Kristlik E-kohvik tuleb aga kristlik teenimistöö – TEENIMAKS KRISTLASTEST VALLALISI!

Seega Jumal andis 2001 visiooni ja südamesse teid vallalised teenida, peagi peaks see ka ilmavalgust nägema. Usume oma abikaasaga, et sellist asja on väga – väga vaja me maale ja kristlastele. Plaan kirjutada ka mingi traktaat valeõpetuste – ülivaimulike ahelate ja arguse käes vaevlevatest vallalistele, kes oma printsi juba 10 aasta ootavad, loomulikult oma 30 punktiga “ta peab olema selline”

Usun et Eesti kristlased vajavad kvaliteetteenust sel valdkonnas. Maailma flirt.ee jm. läbukeskkonnad ei ole kahjuks TÕSISELT VÕETAVAD kohad ühele jumalalapsele!

Miks asi nii kaua veninud on. Mitmel erineval põhjusel aga kindlasti pole peapõhjus raha. Kaua tehtu kaunikene asjad 10x läbimõelda jms. Fakt on, et Jumal on mul pannud iga aasta kevadel südamesse, et see tuleb lõpetada. Aga äkki on liiga vähe tagalateenistust st. palvetuge.

Olge terved ja pidage vastu kristlastest vallalised, kes te oma elukoha, eluviiside vms. põhjustel olete piiratud ja limiteeritud, et uusi sõprusi ja suhteid üleüldse tekkida saaks. Usume, et internet on läbimurre ja väga suur õnnistus, et viia kokku ühe südamega, igatsusega inimesi, et nad võiks luua oma perekonna. Ärge rahulduge teisejärgulisega, võtke Jumala parim abielluge oma usuõe või vennaga!

 
Antti Loodus
Kristlik E-kohvik
üks arendajatest
KristlikMeedia projekti juht

_________________________________________

Veidi ajalugu: loe lisa 

JeesusTreff Kosjakontor tuleb välja uue nimega Kristlik E-kohvik, loe lisa

 
 2 Responses to “Kristlik E-kohvik – Kristlik tutvumisteenus vajab abi.”

 1. Antti Loodus Says:

  Laekus küsimus 25.11.2006:

  “Tsiteerin Siis selline arvamus, et Jumal annab inimesele siin maapeal mehe, naise, lapsed jps. pole päris õigesti reguleeritud ja võib olla ei peaks sellesse protsessi Jumalat segama.”

  Asoo, kuu on juustust ja Jumal on muredega hõivatud ning me peame siin omaette hakkama saama?

  Kui Jeesus õpetas palvest rääkis ta veel tühisematest asjadest nagu LEIB ja KALA ja selle küsimine ja palumine. Mõelda vaid tüüdata Jumalat leivatüki või kala pärast! Jube ülbus ja jultumus tüüdata Loojat, kes on kas hõivatud või piiratud?

  Kust tulevad sellised müüdid ja sõna otseses mõttes eluvõõrad ilmutused? Ma pakun seda ei õpetata kuskil kogudustes, see on KODUUSKLIKE endi ilmutused, kes ei ole oma ilmutusi Sõnaga läbi katsunud ja seda jaganud ka neile, kelle ka Püha Vaim ilmutab asju.

  Hea näide:

  Paulus rääkis asjadest mida Peetrus ja Johannes ja jaganud. Ometigi ta koges ja tundis, et läheb räägib tolle aja koguduse juhtidele – apostlitele, et see ilmutus – tunnetus saaks läbi katsutud ja arvustatud. Ta ju ei tahtnud tühja joosta.

  Ga.1,11 Sest ma annan teile teada, vennad, et evangeelium, mida mina olen kuulutanud, ei ole inimestelt.

  Ga.1,12 Sest ma pole seda saanud ega õppinud inimestelt, vaid Jeesuse Kristuse ilmutuse kaudu.

  Ga.2,1 Siis, neljateistkümne aasta pärast, ma läksin jälle üles Jeruusalemma ühes Barnabasega ja võtsin ka Tiituse kaasa.

  Ga.2,2 Ent ma läksin sinna ilmutuse tagajärjel ja esitasin neile evangeeliumi, mida ma kuulutasin paganate seas, eriti neile tähtsamaile, et ma kuidagi tühja ei jookseks ega oleks jooksnud.

  Ga.2,9 ja kui Jakoobus ja Keefas ja Johannes, keda peeti sambaiks, tundsid ära armu, mis mulle oli antud, andsid nad mulle ja Barnabasele kätt osaduse täheks, et meie paganate seas ja nemad ümberlõigatute seas, kuulutaksime armuõpetust,

 2. Antti Loodus Says:

  Keegi ütles:

  Tsiteerin: “Mõte oli selles, et on kogudustes liiga palju üksikuid naisi. Lahendust sellele aga pole olnud.”

  See on selle põlvkonna needus, Eesti mehed seni arvavad, et usk on mingi nõrkus. Tegelik on usk pigem neile, kellel on tugev selgroog ja söandavad Jeesuse järgijaks – jüngriks hakata, kuna see nõuab üsna palju – seda ei saa teha muuseas ja naljatamisi.

  Lahendused on Jumala käes ja vallaliste südametes. Asi samas ei ole nii hull nagu vahel paistab! Samas saan valupunktist aru ja kannan seda oma südames, palun kristlastest vallaliste pärast ja usun, et Jumal tõstab nende jaoks üles teenistusi ja Sõna saab tooma valgust ning nad vajavad TERVET õpetust. osad on ärahirmud nö. vanapoistest jutlustajate eluvõõrastest ilmutustest!

  Üks kraav teemas on ülivaimulikkus, mida kohtab liigagi tihti! Ütleb ju Pühakiri, et KES LEIAB NAISE, mees otsib – mees valib – mees võtab – JUMAL SAAB TEDA VAID AIDATA JA NÕU ANDA!

  Teine kraav on aga maailma meelsus ja üldse mingite piirideta suund. Kus naerdakse iganenud kirjakohtasid, kus mainitakse et kristlased abiellugu kristlastega jms.

  Jumal näeb ja liigub oma Vaimu läbi. Nõustume koos ja palume Jeesuse nimel lahendusi ja Jumalike sildu – kontakte ja abi selles küsimuses igale kristlasest vallalisele sellel maal!

  Aamen!

Lisa kommenaatr


Kirjuta kommentaar. Kommeteerimisel jäta meelde, et see on selle kodulehe külalisteraamat, kuhu on oodatud vaid väärikad sissekanded ja positiivne tagasiside. See koht ei ole tõesti negativismi aga ka kriitika jaoks. Kõik kommentaarid vaadatakse enne üle ja sobivusel lisatakse blogilehele. Lisatakse vaid Ees- ja Perenimega asjalikud kommentaarid, millel on sisu väärtust ja mis sobivad kodulehe suunitlusega. Anonüümseid kommentaare me ei lisa! Sinu E-maili lisamine on kohustuslik (spämmifilter) ning seda ei näidata teistele ega kasutata reklaamiks!