Lülita mobiiltelefon välja!

Lisas: Kristlik Meedia
02.03.2010

Mobiil.valja_v

Enamus kogudustes, kus kasutatakse koosolekute salvestamist on pidevaks probleemiks mobiiltelefonid ja nende mitte väljalülitamine koosolekute ajaks. Pakume paari väljaprinditavat plakatit mille võib meeldetuletuseks riputada koguduse väljapääsu või ukse kõrvale.

Mobiiltelefonid segavad koosolekuid peamiselt 3 põhjusel:

  • See segab mobiiltelefoni omanikku. Jumala koda on selleks, et tulla kuulata Jumala häält, veeta aega Tema lähedalolus ja otsida tema palet. See on spetsiaalne aeg, mille inimene eraldab oma elust. Mobiiltelefon võib aga selles mõttes muutuda täiesti segavaks faktoriks, olgu see isegi hääletuna ja SMS-ide näol. Paljud imestavad, miks Jumal nendega kunagi ei räägi aga sp. et nad ei kuula. Paljud imestavad, miks nad saavad nii vähe jutlustest aga sp. et nende tähelepanu on mujal.
  • See segab teisi koguduses. Õed ja vennad Kristuses, ei ole tulnud pühapäeval selleks kogudusse, et teada saada kui hõivatud või mittehõivatud sa oled, millised on su mobiilil helinad ja sõnumi toonid. Ei nad ei ole tulnud selleks, et seda plära ja müra kuulata! nad on tõenäoliselt koguduses selleks, et kuulda Jumala häält, võtta aega otsida Jumala palet ja saada osa Püha Vaimu võidmisest. Sinu mobiil võib segada kedagi või kellegi Jumalalt kuulmise või vastuvõtmise hetke! Veskikivi mobiili külge ja merre, kui see pahandab Jumala lapsi.
  • See segab koguduse helisüsteemi, eelkõige salvestust ja salvestus kvaliteeti. Eriti veel kui kasutatakse raadiomikrofone. Nimelt isegi mittetirisevad mobiilid suhtlevad pidevalt jaamadega ja telefoni ja mobiilimasti vahel käib tihe liiklus. See telefoni ja masti vaheline side tekitab aeg ajalt häireid helisalvestuses. Seega oleks mõistlik koguduses mobiilid välja lülitada, sa võid rikkuda nii helisalvestist.

Kas tõesti on kõik nii 24h HÕIVATUD ja alati valmis agendid, neeru siirdamise järjekorras jms. vahel tundub. Mingi suvaline jorss tõmbab traati ja kohe võtab püha õde või vend jalad selga ja jookseb ukse taha seda “nii tähtsat” kõnet tegema. Veidi mage ja labane – Jumala pühaduse mitteunnetamine ja Tema ees aukartuse puudumine.

Siin siis 2 plakatit:

Lisatud fail: Lylita_mobiil_valja_1.pdf (23 KB)

Lisatud fail: Lylita_mobiil_valja_2.pdf (23 KB)

P.S. Kui sa oled teinud ka taolisi plakateid või plaanid teha (siis saada neid meile või pane link siia alla kommentaaridesse. Täname!

Kasvage suureks Kristuses!

Antti Loodus

KristlikMeedia
kmeedia.usk.ee

 

 

 

Mobiil.valja

 
Lisa kommenaatr


Kirjuta kommentaar. Kommeteerimisel jäta meelde, et see on selle kodulehe külalisteraamat, kuhu on oodatud vaid väärikad sissekanded ja positiivne tagasiside. See koht ei ole tõesti negativismi aga ka kriitika jaoks. Kõik kommentaarid vaadatakse enne üle ja sobivusel lisatakse blogilehele. Lisatakse vaid Ees- ja Perenimega asjalikud kommentaarid, millel on sisu väärtust ja mis sobivad kodulehe suunitlusega. Anonüümseid kommentaare me ei lisa! Sinu E-maili lisamine on kohustuslik (spämmifilter) ning seda ei näidata teistele ega kasutata reklaamiks!