Ga.6,6 Aga keda õpetatakse sõnaga, see jagagu kõike head sellele, kes teda õpetab. Tegelikult on isegi asi nii, et kui sind on näiteks aidanud ja õnnistanud mõni rändjutlustaja, piibliõpetaja, teenistus, raadiojutlustaja vms. sa võiks tema teenistust õnnistada rahaga vms. Kui sa oled saanud mõne veebilehe poolt – kaudu või isegi näiteks kristlikust foorumist mõne jutluse, artikli vms. kaudu õnnistatud siis Sõna ju räägib mida tuleb teha (ka meil on kulud selle asja ülevalpidamisega, ma olen aus ja siiras). Häbiks selle maa Kristuse ihule pean tõdema, et sellest ei räägita ausalt – siiralt ja tões nagu Piibel ütleb, kurb!

Seni oleme serveri (KristlikMeedia) haldamise jms. hakkama saanud. Enamus rahasid tuleb KristlikMeedia teenimistööst, mida peamiselt peavad üleval partnerid. Samuti on üks suur osa tulnud minu isiklikust rahakotist.

Külvan loomulikult RÕÕMUGA ka tulevikus sellesse teenimistöösse siin nii oma raha kui ka aega (see on üsna kallis ohver, võrreldes rahaga). Samuti teeb seda KristlikMeedia teenistus (ehk siis meie maa keeli kristlik teenimistöö).

Ma samas ei pea õigeks aga seda, et osad on harjunud vaid võtma – saama! Kuna Jumala Sõna ütleb, et kes saab mõne õpetuse, artikli, tunnistuse jms. kaudu üles ehitatud – õnnistatud, need inimesed võiks külvata sellesse töösse jms.

Kel soov toedata seda tööd, oled saanud õnnistatud ja soovid järgida Piibli käsku ja mudelit, siis õnnista seda teenimistööd. Praktiliselt pea igal areneval (osad on juba valmis) on samuti tagasihoidlik aasta eelarve, võimalused jms. Kui midagi peaks ka üle laekuma läheb see täies mahus kristlike projektidesse: veebilehed, uue kristliku portaali arendusse, trükiste (traktaatite trükkimisse) jm.

Näiteks on hetkel käsil Kritslastest Kunstisõprade projekt ja käivitamisfaasis. Eesti kristlaskonnale on see nö. katsetus projekt – võibolla läheb see asi hoopis mujale ja teises keeles. Peagi pannakse üles aga hetkel on vaja ka sinna rahasüsti nagu paljudesse kohtadesse mujale. Samuti on samas seisus Kristlik E-kohvik – tutvumissait kristlastest vallalistele jms.

Ole Jumalale tänulik ja järgi piibli printsiipi. See on jagatud puhtast südamest mitte kasu eesmärgil, selle eesmärgiga siin midagi ei jagata ega see asi ei ole selleks püsti pandud. Selleks et teenida aga härg kes pahmast tallab ei jää ilma ütleb Jumala Sõna.  Aga mind, kui Issanda Viinamäe töötegijat ja Jumalike printsiipidest aru saajat, teeb kohati murelikuks eestlaste ignorantsus ja isekus. Mis nimelt, luba ma jagan sulle veidi südamest …

Lääne kristlikud saidid ei pea eriti sellist juttu ajama, kuna sellest on nende kogudustes räägitud nii enne sööki kui ka peale sööki viimane sajand (loe sada aastat). Ja see on neile nö. siililegi selge tasemel algõpetus. Õpetus ja ilmutus mis meie maal allles peab läbi murdma ja saama reaalsuses töötavaks piibellikuks printsiibiks. Samuti on lääne saitidel pea igal saidil, Paypal nupud, pangaarved või elektroonsete ülekannete moodulid jms. Kui meie maal selle külge paned siis sind irvitatakse ja räägitakse taga kohe (ei pea silmas maailma inimeste foorumeid ja kommentaariume jms.) vaid kristlaste seas, et näed äriprojekt vms.

Õp.4,7 Tarkuse algus on see: taotle tarkust ja taotle mõistust kogu oma varanduse hinnaga!

Eestlased on ärkamisaegade algusest kohati ära lollitatud ja petetud saanud. Me piiblid maksid näruseid sente, mille keegi välismaal – kes armastas ja hoolis maksis sellest ju oma taskus kohati 80% ulatuses kinni. Palju aastaid sõltusid mõned kogudused välisabist jms. Kohati on meie maa kristlased saanud läbi kommunismi taaga (kõik on tasuta ja võrdsus) ja mujalt kellegi makstud “tasuta lõunate” eest ära lollitatud. Nüüd müüakse Piibleid õige hinnaga n. 400 EEK tükk. Kusjuures Piibliseltsi inimene ise kinnitas et isegi UUE TRÜKI puhul on osa kinni makstud.

MIS TOIMUB? Mis on eestlastel viga. Igasuguste kaubamaja ja hullude päevadel makstakse mida iganes suvalise nänni eest 1000 EEK ja siis ei saa Piiblit KUI RAAMATUTE RAAMATUT osta 1000 EEK eest. Ma teeks ettepaneku et piibel ei maksaski tööl käijatele (v.a. siis lapsed, noored, vanurid ja invaliidid ja töötud) alla 1000 EEK Et isegi kui trükkimine ei olekski nii kallis saaks Piibliselt sellest oma tööks raha! Osa eestlastest kristlasi paljastab selle juures oma rahaarmastuse – ahnuse ja teeb protesti või pööritab silmi ja läheb näost lillaks! Piibel 10 000 EEK – Ma oleks nõus maksma. Ostsin alles mõnda aega tagasi ühe haruldase piibliversiooni  ja minu jaks mitte odavalt.

Jumala ideaal on et tema lapsed, pojad ja tütred kasvaks L 112 tasandile! Just selline peaks olema lepinguinimese tase – Tal on leping Kõigevägevamaga! 

Aastaid tagasi panime paika, et hetkel töös olev Kristlik E-kohvik ehk siis kristlastest vallaliste tutvumissait saab olema VAID TASULINE. Kuna teisti pole mõtet seda teha. Hostingtasu, tarkvara, kulutatud tunnid ja haldus kõik on aeg ja maksab. Mujal maailmas töötavad sellised asjad probleemiavabalt ja keegi ei pöörita silmi. Küll aga siin pööritavad. Tuttav pastor pani oma jutlused raha eest veebi ja jutluse märkmed, siis oi oleksite näinud mõnede silmi kui sellest jagasin. Totaalselt vale suhtumine Jumala asjadesse! Vale suhtumine, inimesed võivad olla toredad usklikud jms. aga suhtumine on kas vildakil või ebapiibellik. Oeh nüüd aitab, sellest võiks kirjutada pikema artikli tegelikult raamatu, kuna suur osa kristlais on totaalses õpetuse puuduses neis teemades. Kirikutes siiamaani kerjatakse ja nurutakse raha, sellist äärmust võib kohata veel siin ja seal.

Kel huvi toedata seda saad teha siin! Seega on võimalik ka VÄLISMAALT meid toedata läbi PayPal makse.

Piibel õpetab meile veel midagi. Nimelt seda, et kui sa külvad mõnda töösse, siis saad sa automaatselt selle teenimistöö partneriks ja osalejaks ning ühel päeval ka selle eest tasu. Sp. hoiatatakse meid Sõnas isegi valeõpetajatele oma kodu avamisest, kuna selle eest saab ka kunagi tasu (mitte hea!). Partnerlusest on plaanis millagi kirjutada artikleid, kuna sellest räägitakse nii vähe me maal. Sa võid olla kristlikele teenistöödele palvepartner, oma aja ja tööga st. panusega abistaja partner või ka finantspartner. Viimane partnerluse liik, kus siis raha sümboliseerib ka inimese aega, tööd, panust, vaeva mis sa selle raha teenides (halb sõna) kulutasid. Seega lisaks kümnisele kõik tänuohvrid, ohvrid, annestused, õnnistused, külvamised, aitamised, panustamised, kaasosalemised on KÜLV ja sinu aja – energia – panuse – oskuste külv aga seda RAHA kui ülekantud tähenduse mõttes!

Meie teenimistöö on saanud viimaste aastatega palju tunnistusi ja kirju. Enamus on privaatsed aga kes paneb märke juurde, et seda võib avalikustada, siis seda me ka teeme.

Viimase poole aasta jooksul aga eriti. Inimesed on jaganud oma lugusid ja on neid kes leidsid usutee alge – tõuke  kristlikust foorumist või algas kõik mõnel meie kodulehel lugedes. On ka tunnistusi mis tunnistavad väga erilistele asjade sekkumisele, mis on kas osaliselt või otseselt saanud alguse meie teenimistööst. On neid keda on külastanud Püha Vaim ja tõmmanud Jumala riiki, kes on tulnud maailmast tagasi Jumala juurde, on neid kes vastuseid küsimustele, on neid kes on saanud abi raskes olukorras jms.

Ei ole lihast kiitlemine ega uhkustamine (kes kiitleb kiidelgu Issandas) aga meie üks projekt Eesti Kristlik Foorum on tõenäolised üks külastavamaid kristlike saite üleüldse Eestis. Foorumi abirubriigis leiad ka meie statistikat ja edulugu. Huvitav on ka see asjaolu et selle foorumi kristiseerijad ise aga ei ole selliseid asju suutnud üles panna, ütleme pole sellist õnnistust ja edu nende asjadel. Seega ka palju kadedust ja väiklust on kristlaste seas.

See on ka põhjus miks me läbu, valeõpetust ja jama oma kommentaariumites bännime ja kustutame, kuna neid loeb väga palju võõraid, huvilisi jms. kes saaks rikutud ja valele teel suunatud. Vaidlejatele kristlikus foorumis kohta ei ole kuna Eesti Kristlik Foorumi rahastajad ja ülevahoidjad ei soovi oma panusega aidata kaasa valel ja vaimsetel ekistustel levida! Üks erandrubriik on seal all uskmatutele rubriik, seni ta veel seal ka on. Ei me ei ole kontrolli fiigid ega mingi “kinnine sekt”, me tõesti jälgime mis siin üleval ripub. Kui su kui kristlase silmi riivab ja teeb mõni postitus ja teema murelikuks siis anna teada webmasterile, vaatame kohe ka üle!

Kas raha paneb rattad käima. Ja ja ei! Raha ei ole õnn ja armastus. Raha ei ole elumõte. Raha ei tohi olla ebajumal ega eesmärk. Raha on vaid vahend, mis omab ülekantud võimu teha midagi siin maapeal. Mingil määral see omab maist väge või võimalusi. Küll aga on raha võim kas väga piiratud, ajutine või poolik. Raha on kristlasele vaid maksevahend ja eluks vajalik valuuta. On palju asju mida ei saa teha rahaga ja mida ei saa raha eest osta – tellida jms. Kas meie kodulehtedel saavad toetajaliikmed midagi osta – teemasid jms. – arvatavasti ei eriti saa, eriti kui seeasi ei lähe piibliga kooskõlla. Me ei võta vastu annetusi, mis on tehtud sooviga manipuleerida ja mõjutada vms. Külvates heasse tööse, pead sa laskma ohvrist lahti (muidu on see poolik või sisaldab kontrolli ja ei ole tegelik andmine) ja USALDAMA Jumalat! See on aga ususamm ja usutegu, lihas elav kristlane ja lihalikult asju nägev kristlane seda teha ei saa ega suuda. Liha paneb vastu, liha sõdib vaimu mõtteviisi vastu jms. ja nõnda ka lihalik kristlane paneb alati ja kõiges vastu andmisele ja piibli printsiipidele!

Loodan et need mõned mõtted üleskutse vahel, olid õnnistuseks ja mitte häirivad. Jagasin veidi südamest asju mida Jumal läbi Püha Vaimu mulle jaganud on ning mida elukogemus ka õpetanud on.

Kg.11,1 Viska oma leib vee peale, sest pikapeale sa leiad selle jälle!

St. ära külva vaid 1 kohta vaid hajuta oma külvi. Nii nagu ärimaailmas on äririskide hajutamine on olemas ka Jumalikes printsiipdes, et ole loov, järgi südant (mitte vajadusi ja kellegi nurumist jms.) ja ole kaine ning järjekindel, Selline mees ja naine saab suure õnnistuse osaliseks! Samuti ei saa rääkida misjonist ühehülbaliselt – st. vaid välismisjonist kui meie kodumaal ja sisemisjon (uute koguduste rajamine, aktiivne kuulutamine, traktaatide trükkimine jms.) praktiliselt puudub! Tänu Jumala kristlike raadiojaamade eest! Üks korralik kristlane peab vähemalt kord aastas külvama kristlikule raadiole, piibliseltsile, kirjastajale ja kristlikule meediatööle! See võtab mõne tummaks ja oimetuks aga just selliseid “tahan olla õnnistuseks” kristlasi olen ma kohanud! Selle on ka vastaneid aga ei tahaks neile eriti tähelepanu juhtida!

Ole alati kaasas lisaks oma koguduse 10% le kusagil heas töös, mis kannab ka reaalset vilja. Ära külva projektidesse “mis söövad ära leskede hooneid” ja “kus loetakse vaid pikki palveid” need on Jeesuse hoiatused. Kuna see ei too sulle tasu ega kasu ning on tühi töö ja vaimu närimine. Piiblit uskuvas koguduses on siiliegi selge, et ohver, tänuohver jms. on kõik peale 10%. 10% peab minema sinu kogdusse kuhu kuulud ja kus sind õpetatakse sõnaga. Ülejäänud misiganes n. 5% (tean paljusid kes maksvad 5% siis kristlikele teenistustele) selles vajad Jumala juhtimist ja see EI PEA TINGIMATA minema sinu kohalikku kogudusse vaid Jumal võib õhutatda ja juhtida selle mujale külvama!

Oi kui palju on õpetuse puudust sellel teemal! Ütlen seda mitte kerglaselt vaid kogemusest jagades Jumala Sõna erinevates kogudustes ja nähes tegelikku elu siin ja seal.

Olge õnnistatud …

Tema Viinamäel

Antti Loodus

KristlikMeedia
kmeedia.usk.ee

 
Lisa kommenaatr


Kirjuta kommentaar. Kommeteerimisel jäta meelde, et see on selle kodulehe külalisteraamat, kuhu on oodatud vaid väärikad sissekanded ja positiivne tagasiside. See koht ei ole tõesti negativismi aga ka kriitika jaoks. Kõik kommentaarid vaadatakse enne üle ja sobivusel lisatakse blogilehele. Lisatakse vaid Ees- ja Perenimega asjalikud kommentaarid, millel on sisu väärtust ja mis sobivad kodulehe suunitlusega. Anonüümseid kommentaare me ei lisa! Sinu E-maili lisamine on kohustuslik (spämmifilter) ning seda ei näidata teistele ega kasutata reklaamiks!