Pildiraadio

Lisas: Kristlik Meedia
15.05.2010

Pildiraadio

Nagu mitmed kristlased teavad on veebiaadressil www.pereraadio.com juba mõnda aega tegutsenud pildiraadio ehk siis raadio koos pildiga. Antud töö on väärt seda, et seda tutvustada ja reklaamida.

Kuressaare Pereraadio on aastaid leitav aadressilt www.pereraadio.com Tegemist on Saaremaal tegutseva kristliku raadiojaamaga, mida veab entusiast ja raadioguru Valter Rooso. Kes mõistis avatud ust ja tühja kohta ning näed tegi ära, mida paljud teised oleks võinud ju ka ära teha.

Pildiraadio minevikust. Algselt oli antud võimalus vaadata vaid Kuresaare tänavapilti (kusagil koguduse hoone ülakorruse kanast), et mis ilm ka seal siis on. Ning vahetevahel olid ka otseülekanded.

Kuresaare Pereraadio on Eestis erakordne kristlik raadiojaam ja seda just OTSEÜLEKANNETE poolest. Pea kõik kuumemad ja kristlastele olulisemad üritused on nad kohal. Tänaseks on sellest otseülekannetest siis välja kasvanud ka otseülekanne pildis.

Pildiraadiol on ka vajaduste kasvamisega tekkinud kaks kanalit. Kanal 1 ja Kanal 2, mida siis omavahel jagatakse vastavate ürituste, saadete jms. vahel. Üllatav oli täna 27.05 vaadata, et mitmed kogudused on hakanud oma koosolekutest ülekandeid tegema. Kuigi peaks mainima, et kvaliteet on veidi nutune.

Pildiraadiol on enam vähem talutav stream. Meie KristlikMeedia kontoris vedas välja ja võiks isegi veidi hõredam asi olla. Aga ütleme nii tavakasutajatele võiks juba veidi kangem stream olla aga ehk see on tuleviku muusika. Kuna see ONLINE TV ehk streming toru maksab ja mitte vähe! Ühendust ostetakse vist kohaliku netipakkujalt ja siis lisaks ühte kanalit ka Elionilt. Nemad saadavad signaali suure toruga serverisse, mis siis stramib (jagab seda) teistele.

Külastatavus ürituste ajal on juba üsna arvestatav ja isegi regulaarne (statistika). Ning PILDIRAADIO kanalil üleüldse klikke üsna kenasti päeva kaupa kogunemas, kuigi jah see zone.ee kounter on paras saast!

Mäletamist mööda oli pildiraadios ka jutukas, mis üllatus – üllatus ei ole kuhugi kadunud vaid elab oma elukest ikka vaikselt edasi. See on tõesti üllatav, kuna Facebook, Skypedja MSN jms. on ammu IRC ja jutukad välja tõrjunud veebist. Iseasi on kuidas läbuvaba kristlikku jutukat üleval hoida ilma etteprogetud bottideta ja 24h kanalil olevate adminnideta – see on hea küsimus. Surnud kärbes paneb haisema võidevalmistaja õli …

Disain ning veebilehe üldine hinnang on hea ja talutava vahepeal. Lihtne, kõik vajalik käepärast. Silma hakkasid mõned nö. HTML jms. veakesed ja asjad, mis võiks veidi teisiti olla. Üldiselt selliste saitide parimaks eelduseks on mida vähem kellasid ja vilesid – seda parem!

Seega võid oma Bookmarki või Favoritesse salvestada aadressi: www.pereraadio.com/pildiraadio

Siit KristlikMeedia kontorist soovime vend Valter Roosole ja tema meeskonnale jõudu ja jaksu videomeedia ja teletöös, mis on meediatöös üks kallemaid ja keerukamaid. Jumal varustagu teid tegemaks Tema tahtmist ja andku abilisi (vabatahtlikest asjaarmastajaid ja fänne).

Õnnistusi soovides …

Antti Loodus

Kristlik Meedia
kristlik meediamisjon

 
Lisa kommenaatr


Kirjuta kommentaar. Kommeteerimisel jäta meelde, et see on selle kodulehe külalisteraamat, kuhu on oodatud vaid väärikad sissekanded ja positiivne tagasiside. See koht ei ole tõesti negativismi aga ka kriitika jaoks. Kõik kommentaarid vaadatakse enne üle ja sobivusel lisatakse blogilehele. Lisatakse vaid Ees- ja Perenimega asjalikud kommentaarid, millel on sisu väärtust ja mis sobivad kodulehe suunitlusega. Anonüümseid kommentaare me ei lisa! Sinu E-maili lisamine on kohustuslik (spämmifilter) ning seda ei näidata teistele ega kasutata reklaamiks!