Kategooria 'Kogudusetöö' sisu:

Lülita mobiiltelefon välja!

Lisas: Kristlik Meedia
02.03.2010

Mobiil.valja_v

Enamus kogudustes, kus kasutatakse koosolekute salvestamist on pidevaks probleemiks mobiiltelefonid ja nende mitte väljalülitamine koosolekute ajaks. Pakume paari väljaprinditavat plakatit mille võib meeldetuletuseks riputada koguduse väljapääsu või ukse kõrvale.

Loe tervet postitust »PowerPoint esitluse koostamine

Lisas: Kristlik Meedia
26.09.2009

PowerPoint.esitluse.koostamine_b

PowerPoint esitlus – et valesti aru ei saadaks nimetagem seda siis ESITLUS tehnoloogia üheks failitüübiks või võimaluseks. On erinevaid esitluste tegemise programme ja tehnoloogiaid. Kellel ei ole Microsoft tooted arvutis võib kaeda vabavaralise OpenOffice poole, millega saab ka ideaalselt esitlusi teha.

Loe tervet postitust »Kirik_kogudus_veebidisain_b

Eestis kristlike kogduuste ja organsiatsioonide kodulehti külastades jääb vahel selline “halli hiirekese” mulje. Loomulikult ei ole mitte kusagil ette kirjutatud ja paika pandud reeglid: milline peab välja nägema see õige koduleht. Internet on mõeldud ja jääbki eelkõige info edasiandmise kohaks – disain ja muud tilu-lilud tulid hiljem ja annavad igavale infovoole lihtsalt särtsu ja lisavõimalusi. Küsime endalt aga kas koguduste ja kristlike organisatsioonide kodulehed peavad olema sellised igavad “hallid hiired”.

Loe tervet postitust »Evangeelium ja igavik

Lisas: Kristlik Meedia
12.02.2009

Evangeelium.ja.igavik_b

Pastor Neemo Raasik kirjutab: Teame, et koguduse funktsioon on kuulutada evangeeliumi. Kõik on sellega nõus. Kuidas me aga defineerime sõnumit, mida me nimetame evangeeliumiks ja mida see peaks sisaldama?  Käies palju ringi evangeelsetes ringkondades on hale-nutune  jälgida, kuidas evangeelne sõnum sageli evolutsioneerub väga veidralt  omapärasteks sõnumiteks ja tegevusteks.

Loe tervet postitust »25.01.2009

Failinimed_2_b

Jutluste failinimed korda! Jumal ei ole korratuse Jumal! 2.osa – Kuidas ja mismoodi salvetsada koguduse jutluseid aga eelkõige mida nende failidega pärast peale hakata. Millisel kandjal jutlusi levitada ja jagada? Kelle jaoks me neid teeme, mis on inimeste vajadused ja võimaluseid neid kuulata? Seekord tuleb siis juttu failiformaatidest, kellele need mõeldud on, failinimedest jms.

Loe tervet postitust »Jumalast sündinud nägemused

Lisas: Kristlik Meedia
08.10.2008

Jumala.kutsumine_

Jumalik võidab maailma ja Jumalast sündinud nägemused muudavad reaalsust.
Taevased nägemused on köitvad, need täidavad inimeste vajadusi ja annavad juurdekasvu. Jumal annab nägemusi vaid inimestele, kes on alandlikud ning annavad Talle au.

Loe tervet postitust »Tyri.veskisilla.konverents

Pildikesed misjonipõllult ja jumalateenistustelt. Pean siin seoses Kristliku Fotosõprade jaoks maha märkima reegleid ja kodukorda. Meil tuleb üles seal galerii jms. ja piltide lisamise kord, mis on fotograafia valdkonda kuuluv asi ehk siis reeglid mida silmas pidada. Nimelt, me teeme seal siis kristliku fotograafide ja fotosõprade pildigaleriid. Seal on erinevaid kategooriaid nagu ikka fotogaleriides aga. Seal on ka usuelu ja kristlikke kategooriaid. Ja sellest ongi esile kerkinud teema: inimeste pildistamine koguduses ja koosolekutel! Ja kus ja mida sa nende piltidega teed?

Loe tervet postitust »Internet.onnistus.needus_

MÕMMI AABITS – õppetund: Arvuti ja internet, foorum? Kas nuhtlus või õnnistus? Kas arvuti, internet jms. on halb. kurjast või koguni saatanast? See on teema mis on aastate jooksul läbi käinud aga kordan veidi üle. Veebikeskkonda võime ka võrrelda tavaelus nagu üks kuulutuste tahvel mõne külapoe kõrval või suurmarketi ukse juures. Me võime tehnoloogia arengut enda jaoks tööle panna ja seda ära kasutada õigel mõõdul ja kujul! Mis on üleüldse interneti suhtlus?

Loe tervet postitust »