05.03.2010

Tasuta.koduleht.kodulehed.veebileht.veebilehed_b

Paljudel kogudustel ja kirikutel ja kristlikel organisatsioonidel ei ole veel oma kodulehte. Mingis mõttes, mis puudutab infoühiskonda, siis “ei ole sind olemas”, see on pool naljaga öeldud aga selles on terake tõtt. Koduleht ei ole vaid visiitkaart vaid see on muutunud puht praktiliseks info jagamise kohaks. Kodulehed on muutunud igapäevase töö, info, materjalide, teadete, uudiste jms. levitamise kohaks. Kuna internetis on võimalik 24 h ja kõikjalt maailmas kodulehele pääseda teeb see sellise meediakandja . kanali äärmiselt praktiliseks. Aga kuidas siis teha enda kogudusele kodulehte, kas peab kohe välja panema 3000, 6000 või vaata 9000 EEK? Kas saaks ka alguses TASUTA?

Tänaseks on internetis kodulehe tegemine muutunud viimase 5 aastaga tundmatuseni. Klassikaline HTML ja PHP koduleht hakkavad lausa hääbuma ja peale on kasvanud, 5 minuti kodulehe süsteemid. Tegemist on siis ONLINE ehk interneti tarkvaraga, kus kasutajad saavad luua endale kodulehe + siis seda ka samas keskonnas hallata. Oma esimeseks veebileheks võiks just olla taoline, see on hea stardiplatvorm ja koht kus viia veiid kurssi eennast kodulehe tegemisega jms. Tutvustame teile siis mõningaid tasuta kodulehe tegemise keskkondasid.

Süsteemide ainuke nõrk koht on: mis saab www.minunimi.ee või www.meiekirik.ee domeenist. Sealt tuleb välja asja konks – selle eest tahetakse igakuist raha!

=======================================

Isiklikult soovitan nende asemel siis juba kasutada ONLINE tasuta blogimis süsteeme vms, mis hetkel on veidi kindlamad! Nagu näiteks: WordPress ja Blogger jms. neid on kokku sadu kui mitte rohkemgi.

Tasuta.koduleht.voimalused_5

WordPress on vahend kiiresti paindliku veebi ja blogi üles panemiseks. Kogu see leht siin jookseb ka WordPressi peal. See on tasuta, sellele on palju lisasid, väga hea funktsionaalsusega. WordPressi jaoks on loodud ka ecommerce lisasid, mille kasutamise kogemus mul endal küll puudub. Kogu selle krempli ülespanemine on lihtne, aga nõuab natuke tehnilisi teadmisi. Samas saab igaüks väga odava raha eest selle ülespaneku kelleltki tellida. Loe lisa: Millist kodulehe mootorit valida

Tasuta.koduleht.voimalused_4

Nendest ja blogide kasutamisest jms. teeme juttu teises teemas.

 

Hostgator ja nagu ka teised välismaised kodulehe majutusteenuse pakkujad, pakuvad lisaks hostingteenusele (kodulehe majutusteenus) ka paketi sees TASUTA kodulehe mootoreid ja Hostgatoril on ka kaasas süsteemiga 4500 TASUTA disainpõhja (vaata põhjasid). Süsteem kasutab sellist mootorit nagu on SiteBuilder, vaata demo. Hostgator kasutab ka SITESTUDIO süsteemi mis on analoogne!

 

MÕNED EESTIMAISED – EESTI KEELE TOEGA kodulehe tegemise mootorid.

 

Tasuta.koduleht.voimalused_0

Zimplitwww.zimplit.com

Toote teeb eriliseks see, et sellel puudub administreerimiskeskkond klassikalises mõistes. Pärast sisselogimist suunatakse kasutaja tagasi oma veebi esilehele, kus ta võib muuta kõike. Lisaks ei ole vaja toodet installeerida – see tuleb vaid laadida oma veebiserverisse ning sellest piisab.

Loe lisa:

=======================================

Tasuta.koduleht.voimalused_2

Edicy  – www.edicy.com

Edicy on veebipõhine kodulehe loomise vahend. Edisy on kättesaadav kõigile kasutajatele tasuta. Olemas eestikeelne kasutajatugi. Palju erinevaid kujundusi, vahendeid, võimalusi – blogi, uudised, pildialbum, flash, video jne. Vahendil on lihtne kasutajaliides ja seda on kerge hallata.

Üles saab laadida kõiki faile ning piirang on praegu vaid faili suuruse osas – ühe laadimiskorraga ei saa üles laadida rohkem kui 20Mb faile. Ülemist piirangut hetkel ei ole – kehtib mõistliku kasutuse põhimõte. Kodulehele saab lisada filme ja flashi ning “embed” kujul samuti lisada.

Eelised: Programmi kasutamise lihtsus – lihtne kasutada, eelteadmisi ei vaja, sobib ka algajale veebilehe loojale. Miinused: mitte kõige aeglasem internetiühendus!

Koos kodulehekülje koostamist lihtsustava teenusega pakub Edicy registreerunutele ka veebilehele ruumi ja aadressi oma serveris. Automaatselt valitud lehekülje nime on küll keeruline meelde jätta, kuna selle nimi koosneb osaliselt numbritest, näiteks 22803.edicypages.com. Hiljem on siiski võimalik seda kahel viisil muuta. Esimene, ehk tasuta võimalus lubab paigutada lehe Edicy serverisse enda valitud aladomeenile, näiteks teiekirik.edicypages.com See on küll oluliselt parem, kui numbritest koosnev nimi, kuid võib mõnel juhul väheks jääda. Viide demole   Viide näitele

Veel lisianfot:

=======================================

Tasuta.koduleht.voimalused_1

Sauropol www.sauropol.com

Sauropol on Eesti enda lahendus, kus saate luua endale tasuta veebilehe. Seal lihtsalt lood endale kasutaja, ning kõik muu on lihtsaks tehtud. Saate avaldada mis sisu tahate, on olemas otsing, kujunduste vahetamine (või ise uue loomine või olemasoleva kohendamine), blogi, RSS feed ja XML sitemapid. Mingeid tehnilisi eelteadmisi vaja ei ole. Miinuseks on hetkel see, et see on lihtsalt süsteem kodulehe tegemiseks: e-kommerts pool on puudu. Mulle öeldi, et 2009 aastal on vastavate lisade loomine kavas.

Sauropoli plussid: palju kujundusmalle ja -vorme, lihtne kasutada, võimalus luua sisukorda alamlehti, võimalus oma konto andmeid muuta, saab integreerida erinevaid veeb 2.0 vahendeid, saab lisada doc-, pdf-, html-, zip-, xls-, ppt-, jpg- ja jpeg-faile, faile saab avada uues aknas. Kasutusjuhend

Veel lisianfot:

=======================================

Tasuta.koduleht.voimalused_3

Google sitessites.google.com

Google laseb samuti väga lihtsalt oma keskkonnas koduleht valmis voolida vastavalt vajadustele ja sealjuures küllaltki erinevatele vajadustele. Google teatas juba 2008, et nende teenus nimega Google Sites on avatud kõigile huvilistele. Google Sites võimaldab kasutajatel luua kodulehekülgi, mis on majutatud Google’i serveritesse. Koduka loomiseks vajalikud vahendid pakub välja Google. Teenus on kõigile tasuta.

Kasutajatele pakub Google Sites välja järgmised vahendid:

  • adekvaatkuva redaktor, millega lehti luues näeb kasutaja koheselt ära, milline antud lehekülje osa jääb,
  • Google Analytics, mille aktiveerimiseks pole vaja enamat kui paari klikki hiirega,
  • eelkoostatud kujundused, mille hulgast tuleb valida endale sobiv ning mida saab hiljem pisut kohendada,
  • 100MB ruumi serveri kõvakettal,
  • otsing kasutaja leheküljelt.

EdicyEdicy ja Zimpliti puhul tooks plussiks välja kasvõi selle, et nii lihtne ja mugav teenus on meie emakeeles kättesaadavmeie emakeeles kättesaadav. Praeguse internetipõlvkonna lapsevanemad vast kõik ei räägi vabalt inglise keelt. Edicy abiga peaks täiesti jõukohane oma ettevõtmistest internetis teada anda.

GoogleSites kodulehe loomise juhend

Veel lisianfot:

=======================================

Veel analoogseid rakendusi:

NB! Ei ole kehvemad kui eelmised – tegelikult PALJUD isegi asjalikumad, kui eelpool olevas loetelus, nad on vaid ingliskeelse halduskeskonnaga! Tegemist on siis, tasuta veebilehe loomise keskkondadega!

Tasuta.koduleht.voimalused_10

Üks kuulsamaid:  MOONFUITwww.moonfruit.com
Tasuta veebilehe loomise keskkond

Tasuta.koduleht.voimalused_6

YOLAwww.yola.com
Tasuta veebilehe loomise keskkond 

Tasuta.koduleht.voimalused_7

WEBS www.webs.com
Tasuta veebilehe loomise keskkond

Tasuta.koduleht.voimalused_8

WEEBLYwww.weebly.com
Tasuta veebilehe loomise keskkond

Tasuta.koduleht.voimalused_11

Webnode – www.webnode.com
Tasuta veebilehe loomise keskkond

Tasuta.koduleht.voimalused_12

WebOnangelfire.lycos.com
Tasuta veebilehe loomise keskkond

Tasuta.koduleht.voimalused_13

Jimdowww.jimdo.com
Tasuta veebilehe loomise keskkond

 Tasuta.koduleht.voimalused_14

Synthasitewww.synthasite.com
Tasuta veebilehe loomise keskkond

Tasuta.koduleht.voimalused_9

OnePageFree www.onepagefree.com
Tasuta veebilehe loomise keskkond (eesti keeles)

Veel teenusepakkujaid:

  • Welisa  (veebipõhine) Veebilehe loomise keskkond, eesti keeles (100 MB tasuta veebiruumi)
  • Saurus CMS Free on samadelt tegijatelt. Samuti limiteeritud võimalused, e-kommerts pool puudub.

 

  • SiteKreator (veebipõhine) Tasuta veebilehe loomise keskkond
  • Easysite (veebipõhine) Tasuta veebilehe loomise keskkond
  • own-free-website.com  (veebipõhine) 1 GB tasuta veebiruumi
  • Roxer (veebipõhine) Tasuta veebilehe loomise keskkond
  • Sprout Builder (veebipõhine) Tasuta veebilehe loomise keskkond
  • Wix  (veebipõhine) Tasuta veebilehe loomise keskkond
  • uCoz (veebipõhine) Tasuta veebilehe loomise keskkond
  • ComfyPage  (veebipõhine) Tasuta veebilehe loomise keskkond
  • Pagii (veebipõhine)
  • 350 Webpages  (veebipõhine) Tasuta veebilehe loomise keskkond
  • Doodle (veebipõhine) Tasuta veebilehe loomise keskkond
  • SnapPages (veebipõhine) Tasuta veebilehe loomise keskkond

=======================================

Miinused ONLINE kodulehe mootoritel:

  • Kaua see kena lugu kestab? Taoliste tasuta pakkujate puhul ei saa sa kunagi olla kindel, kaua teenust üleüldse osutatakse ning kaua tasuta teenust osutatakse. Maailmas on ligi sadakond taolist ONLINE kodulehe tegemise mootorit ja iga kuu – pidevalt neid tuleb uusi ja kaob vanu. Seega selline teenus on üsnagi EHKU peale üles ehitatud. Samas on ajutiste projektide – ürituste vms. tarbeks taoline teenus väga asjakohane!
  • Backup. Soovitame teha lehtedest tagavara koopiad või need ükshaaval arvutisse laadida. Kui kunagi kaob teenusepakkuja ära ja/või juhtub muud – soovitakse päris oma lehte enda domeenil ja enda valitud hostingteenuse juures saab olema andmete üle tõstmine meeletu töö! Sp. valivad paljud kohe tasulise ja päris enda kodulehe – kus on ka vaid ÜHEKORDNE väljaminek (mitte kuumaksu põhine – jäädki maksma).
  • Kärbitud võimalused. Enamus online kodulehe valmistamise süsteeme on PIIRATUD ehk siis kärbitud võimalustega. Need nuditakse ära, et sa rohkeim võimalusi soovides HAKKAKS NEILE MAKSMA! Samuti on seal tõsised probleemid kõvaketta pinna (faili mahu) jm. suhtes. Sega sinna saab siis üsna lihtsaid ja primitiivseid veebilehti luua. Kui soovitakse aga suuremaid asju, siis tuleb ikka päris oma koduleht tellida või lasta teha!
  • Tehnilised piirid. Paljudel analoogsetel süsteemidel on ka üsna tugevad tehnilised piirid alates HTML koodi, JavaScript, Fläsh vms. lahenduse juurde pookimisel kodulehega. Samas on ka selles valdkonnas toimunud väga suur areng.
  • Domeeninimi. Kasutada aadressi minginimi.teenusepakkuja.com on üleliigne reklaam ja tülikas aadress. See on ju kellegi äri – domeeni promomine ja veel tasuta ka. Tasulise teenuse puhul saab jah oma aadsressi aga see on tillukese kodulehe jaoks veidi kulukas kuumaks. Alati on parem teha koduleht valmis ÜHEKORDSE maksumusega.

Tegelikult kui veidi analüüsida leiab miinuseid ikka päris kuhjaga mida osade kodulehtede tegemise faasis tuleks kohe teada!

Isiklikult soovitan nende asemel siis juba kasutada ONLINE tasuta blogimis süsteeme vms, mis hetkel on veidi kindlamad! Nagu näiteks: WordPress ja Blogger jms. neid on kokku sadu kui mitte rohkemgi.

=======================================

KODULEHE MAJUTUS – HOSTINGTEENUS – DOMEENID

Kodulehe.majutus.hosting

Kui sa soovid Eestimaist kvaliteetset kodulehe majutusteenust, siis soovitame soojalt Nortside Solution (NSS) – www.nss.ee Omame antud firmaga juba ligi 10 aastast kogemust. Elion ja DataZone jt. kahjuks ei avalda muljet kuna admin keskkond on aetud kasutajale võimalikult keeruliseks. NSS-il on üks lihtsaim ja parim haldusmoodul, mida on ülillihtne hallata. Kõik kenasti käe ja jala juures!

Kui aga otsid välismaist soodsa hinnaga hostingpakkujat, siis on see loomulikult parimatest parim – HostGator.com  Valid paketi n. > WEB HOSTING > Hatchling Plan mille saad kätte 60 EEK kuus ja paketi sees on võimalused ja asjad, millest Eesti kodulehe maastikul võib vaid und näha! Haldamiseks on maailmas levinuim ja tuntuim veebimajutuse haldussüsteem: cPanel. Vaata CPaneli demo siit.

 

Soovid aga üsna spetsiifilist veebitarvara või internetilahendust, siis võta meiega ühendust. Kogudustele, kristlikele organisatsioonidele jms. SOODSAMAD! Kontaktandmed.

Said siit targemaks või leidsid tegemise koha, ütle viisakusest siia alla – äitähh. Viiteid kogutud ligi ja teemat koostatud üsna pikka aega, teie kasuks.

Antti Loodus

KristlikMeedia
kmeedia.usk.ee

 




One Response to “Tasuta koduleht – kodulehed – veebilehed!”

  1. Antti Loodus Says:

    Unustasin lisamast üsna vinge FLÄSH kodulehe keskonna, kus saab TASUTA luua fläsh kodulehti:

    http://www.wix.com

Lisa kommenaatr


Kirjuta kommentaar. Kommeteerimisel jäta meelde, et see on selle kodulehe külalisteraamat, kuhu on oodatud vaid väärikad sissekanded ja positiivne tagasiside. See koht ei ole tõesti negativismi aga ka kriitika jaoks. Kõik kommentaarid vaadatakse enne üle ja sobivusel lisatakse blogilehele. Lisatakse vaid Ees- ja Perenimega asjalikud kommentaarid, millel on sisu väärtust ja mis sobivad kodulehe suunitlusega. Anonüümseid kommentaare me ei lisa! Sinu E-maili lisamine on kohustuslik (spämmifilter) ning seda ei näidata teistele ega kasutata reklaamiks!