Ära loobi pärleid sigadele!

Lisas: Kristlik Meedia
26.06.2008

Ara.loobi.parleid.sigadele_

Ära loobi pärleid sigadele! Anonüüme veebievangelism alpidele! Ära loobi seda mis on püha – Jumala tõdesid kommentaariumide mutta ja veebiporri! Ära loobi Jumala saladusi ja kalleid ilmutusi sinna kuhu need ei kuulu!

Õp.26,4 Ära vasta albile ta rumalust eeskujuks võttes, et sinagi ei saaks tema sarnaseks!

Õp.26,5 Vasta albile ta rumaluse peale, et ta ei hakkaks ennast targaks pidama!

See kirjakoht on mind saatnud alati, kui kohtan kristlasi, kes vaidlevad kuskil interneti kommentaarikeskustes mittekristlastega, kes on ette juba meelestatud, et “ära panna” kristlasetele. Kes on lihtsalt vaidlejad, pilkajad, ei taha väidelda ega arutleda vaid teha just kristlast lolliks ja irvitada tema üle.

Õp.23,9 Ära räägi albi kuuldes, sest ta põlgab su mõistlikke sõnu!

Kurb on näha kuidas kristlased pärleid sigade ette loobivad. Need on JEESUSE SÕNAD mitte minu, ärge loopike pärleid – Jumala riigi seadusi ja pühasid tõdesid nendele, kes neid tallavad, pilkavad ja mõnitavad.

Oma evangeelses kuulutustöös tavaelus – päriselus olen ikka ja jälle kogenud, on kordi, kus Püha Vaim käsib – õhutab – paneb südamesse: mine ära, lõpeta vestlus, lahku selle inimese juurest. Püha Vaim teab millal see tõeks osutub ja millal vaja rakendada.

Õp.18,6 Albi huuled toovad riidu ja tema suu kutsub lööke!

Kurb on lugeda kuidas vahel hingelisel tasandil lähevad irvitajaid ja pilkajaid kommenteerimiskeskustes veenma, ära rääkima, ära pöörama, väitlema jms.

Oo jah, ma usun evangeeliumi – hea sõnumi väesse. Ma usun, et Jumala Sõna ei tule tühjalt tagasi. Ma usun, et võitud sõna ei ole ideoloogia ja filosoofia, see justkui keevitab roostes poldid lahti ja on väeline avama südame silmi! Aga seda tuleb teha Jumala juhtimisel. Olen vahel mõnes kohas lugenud ja vaim kurvastub, kuidas mõned loobivad pärleid sigade ette!

Ega sina ole seda juhuslikult teinud, kurvastanud Püha Vaimu loopides mõttetutes aruteludes mittekristlastest pilkajate ja tögajatega vaimseid tõdesid neile, et nad sind pureks – narriks ja tögaks. Ei sedamööda ei kuulutata evangeeliumi ei päriselus ega ka veebiruumis.

Just sellised asjad tulid südamesse kirja panna!

Parlid.sigade.ette

Jeesuse sõnad:

Mt.7,6 Ärge andke seda, mis on püha, koertele, ja ärge heitke oma pärleid sigade ette, et nad neid ei sõtkuks oma jalgadega ega käänduks ja teid ei kisuks.

Pole mõtet otsida kirjakohtadele selgitusi ja kommentaare, mis on selged arusaadavad ja isegi idioodile arusaadavas lihtsuses kirjutatud. Jumala Sõna on lihtne ja selge. Mäejutlus ei ole mingi “ülifilosoofia” nagu seda budismist läbiimbunud liberaalismi maiad teoloogid serveerivad – lihtsad tõed kõigile arusaavas keeles! Vahel ei leia me tõde, kuna see on liiga suures lihtsuses! Otsime keerukaid filosoofiaid ja mõisteid ja salapära. Paha on kuulda neid nn. mäejutluse koogutajaid, kes ütlevad oo Jeesus oli auline õpetlane ja mäejutluses on haruldased filosoofiad aga Jeesus meie Päästja küll ei ole! Olen lugenud mõnda mäejutluse lahkavad raamatut ja no andke andeks ühe viskasin minema – see oli valeõpetus! Jumala Sõna on lihtne ja arusaadav neile, kes läbi palve ja avatud südame seda loevad!

Seal on öeldud kõik, mis lähevad ülejäänud tõega kokku. Sõna ütleb selgelt, ära loobi pärleid (need on Jumala Kuningriigi tõed, mis on mõeldud valguse lastele!) mitte lepingurahva – uuestisündimata inimestele. On asju, teemasid mida ei peaks veebis paganate ees jagama, las tulevad kogudusse, parandavad meelt – saavad päästetud ja siis kuulevad neid asju. Ka jeesus kuulutas osa asju vaid jüngritele aga teistele kuulutas vaid tähendamissõnadega ja mõistukõnes (kodeeritud sõnum). Jeesuse käsitlus oli karm aga vaimses maailmas on lepinguinimesed ja mittelepinguinimesed, süüdistage Jeesust selle karmuse juures.

Koerad, Vana testamendi mittelepinguinimese termin. Kaananea naine ütles, et ometi söövad koerad raasukesi. Okse juurde pöörduv koer on sümbol uuestisündimata inimvaimust, mis Pauluse väitel head mida tahab ei tee ja halba mida ie taha teeb. See on patu nõiaring, koer pöördub okse juurde.

Lk.10,3
Minge! Vaata, ma läkitan teid kui tallesid huntide keskele!

Lk.10,10
Aga kuhu linna te iganes lähete ja kus teid vastu ei võeta, seal minge välja ta tänavaile ning öelge:

Lk.10,11
tolmugi, mis teie linnast on hakanud meie jalgade külge, me pühime ära teile; ometi teadke, et Jumala riik on lähedal!

Lk.10,12
Ma ütlen teile, et Soodomal on sel päeval hõlpsam põli kui tol linnal!

Me peame olema ETTEVAATLIKUD, et me ei ületaks Jumala poolt seatud piire! Mis piire küsid sa? Nimelt andis Jeesus oma jüngritele ja ka meile järgmise juhendi, linnas kus teid vastu ei võeta pühkige isegi tolm jalgadelt ja lahkuge. Oi kuidas kurvastab Püha Vaimu, kui kristlased agaralt kaitsevad kommentaariumites Jumalat või taevariiki ja vaidlevad uskmatutega. Kui Püha Vaim ei õhuta ja lahkub, siis peab ka usklik lahkuma. Seda piiri ületades me lahkume võidmise alt ja me hakkame loopima pärleid sigade ette kiskumiseks!!! Ole väga tundlik Püha Vaimule, et sa ei ületaks seda rada!

Jumala kallid tõed ja ilmutused ning taevariigi saladused ei ole mõeldud paganatele kommentaariumides ilkumiseks ja mõnitamiseks – porri tallamiseks. Kurb on näha, kus vahel mõni usklikku kaitsmas ilkujate ja mõnitajate keskel, et Jeesus sündis neitsist ja seal nad irvitavad ja arutavad kas Maarja oli biseksuaalne vms. Samuti ei ole paganatega mõtet vaielda TAEVARIIGI SEADUSTE üle, kuna nende jaoks on RIST – MEELEPARANDUS – PÄÄSTE sõnum antud ja alles seejärel tuleb muu!

Jah me kuulutame paratamatult nii päästeks aga KA TUNNISTUSEKS. Tunnistuseks kuulutamine on veebis tavaline, mitte kõik ei pöördu aga nad peavad kuulma ja on õige veebis kuulutada, ma seda ei väidagi, et ei või. Aga selleks peab valima kohta, inimesi ja kanaleid. Pigem pooldan IRC, MSN, Blogileht aga ka foorumis või kommnetaarides kuulutamist. Samas jutt käib ka rõhuga mingitest vaidlejatest ja kelle sp. püha missioon segadust ja soga üles ajada – justnimelt seda nende tegevus teeb!

Sel teemal pole mõtet kristlastel isegi mitte vaielda – mul pole selles teemas mille üle vaielda! Piibel ütleb midagi ja asi selge.  Peamine on, et me annaks aru mis on kuulutus päästeks ja mis on tunnistuseks. Aga olla tundlik Pühale Vaimule, Tema kurvastub sopa ja jama peale. Osad „kristlikud foorumid“ ei vääri isegi oma nime, kuna nad on soppa täis ja valeõpetus ning  jama mis kommentaarides on kokkuvõttes solk, kuna surnud kärbes paneb haisema võidevalmistaja õli.

Loe ka ühte varasemat teemat:  ANONÜÜMSED NETIEVANGELISTID!

Armastuses ja tões …

Antti Loodus

KristlikMeedia
kmeedia.usk.ee

 
Lisa kommenaatr


Kirjuta kommentaar. Kommeteerimisel jäta meelde, et see on selle kodulehe külalisteraamat, kuhu on oodatud vaid väärikad sissekanded ja positiivne tagasiside. See koht ei ole tõesti negativismi aga ka kriitika jaoks. Kõik kommentaarid vaadatakse enne üle ja sobivusel lisatakse blogilehele. Lisatakse vaid Ees- ja Perenimega asjalikud kommentaarid, millel on sisu väärtust ja mis sobivad kodulehe suunitlusega. Anonüümseid kommentaare me ei lisa! Sinu E-maili lisamine on kohustuslik (spämmifilter) ning seda ei näidata teistele ega kasutata reklaamiks!